LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 15. jūnijs
Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta
Ludza
Intermittent clouds
18°C
 
A A A

Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolnieces pārstāvēs novadu valsts olimpiādēs

Tāpat kā mācību process, arī mācību priekšmetu olimpiādes šogad notiek attālināti. Tas, protams, ir neierasti, bet tā ir tradicionāla iespēja skolēniem, kuri ieinteresēti padziļināti apgūt kādu priekšmetu, pārbaudīt savas zināšanas.

Skolēns, kurš ir iegūst augstāko punktu skaitu mācību priekšmeta olimpiādes II postā, t.i., starpnovadu (Ludzas, Ciblas, Kārsavas, Zilupes) apvienības olimpiādē, iegūst tiesības novadu apvienību pārstāvēt valsts olimpiādē.

Ludzas pilsētas ģimnāzijas saimei ir liels prieks, ka trīs skolas meitenes ir izpelnījušās šo godpilno pienākumu. Vācu valodas valsts olimpiāde jau ir notikusi, novadu apvienību tajā pārstāvēja 12.klases skolniece Albīne Hlopņicka. Savukārt latviešu valodas un literatūras valsts olimpiāde notiks martā. 8.-9. klašu grupā par uzvaru valstī cīnīsies 8.klases skolniece Kristiāna Ziediņa. Kristiāna jau vairākkārt, uzvarot Latgales reģiona olimpiādē, ir pierādījusi, ka viņas zināšanas un prasmes ir teicamas. 11.-12. klašu grupā lielāko ko punktu skaitu un tiesības piedalīties valsts olimpiādes III posmā izcīnījusi 12.klases skolniece Līga Igovena.

Apsveicam un paldies sakām skolotājām Līgai Batņai, Dagmārai Boicovai un Lidijai Krokšai par meitenēm sniegto padomu, atbalstu un iedrošināšanu.

Attēlā: Albīne Hlopņicka.

Albīne par pieredzi vācu valodas olimpiādē: “Kad sestajā klasē man vajadzēja izvēlēties, kuru valodu mācīties kā otru svešvalodu, es nedomājot izvēlējos vācu valodu. Jau tad es izjutu ziņkārību par valodām un vēlmi tās apgūt. Arī nākotnē es vēlos daudz ceļot, tāpēc valodas cenšos apgūt labā līmenī, lai saziņa ar apkārtējiem cilvēkiem būtu vieglāka un interesantāka.

Vācu valodas novada olimpiādē piedalījos otro gadu. Pagājušo un šo gadu es cītīgi gatavojos, vācu valodas skolotāja Līga Batņa nenogurstoši mani atbalstīja un atbildēja uz neskaitāmajiem jautājumiem. Novada posmā vajadzēja pildīt testu. Testā bija dažādi jautājumi un darbs ar tekstu. Es biju pārsteigta par savu rezultātu, es ieguvu 111 punktus no 120, man izdevās nokļūt līdz vācu valodas valsts olimpiādes trešā posma otrai kārtai. Nākošajā posma uzdevums bija radošs – jāraksta argumentētā eseja par piedāvāto citātu. Gatavojoties valsts trešā posma otrai kārtai, es katru dienu rakstīju esejas vācu valodā. Šajā posmā es ieguvu 96 punktus no 150. Kaut gan netiku finālā, es esmu priecīga par savu rezultātu un iegūtām zināšanām. Tā ir burvīga pieredze.

Liels paldies vācu valodas skolotājai Līgai Batņai par motivēšanu, man veltīto laiku, atbalstu un pozitīvismu!”

Skolotāja Līga Batņa: “Albīne vācu valodu mācās kā otro svešvalodu, taču veiksmīgi piedalījās valsts vācu valodas 2.posma olimpiādē, kurā ir 1.svešvalodas līmeņa uzdevumi. Albīnei piemīt spēcīga iekšēja motivācija un interese apgūt svešvalodu, jo iegūtās zināšanas viņai noteikti noderēs nākotnes profesijā.”

Attēlā: Līga Igovena

Līga par uzvaru un nākotnes plāniem: “Šī uzvara ir apliecinājums tam, ka esmu uz pareizā dzīves ceļa, jo savu turpmāko dzīvi vēlos saistīt ar latviešu valodu un literatūru. Latviešu valoda un literatūra ir mana greznākā rota, kura sniedz bagātīgu ieskatu latviešu kultūrā, iedvesmu, spēku ikdienas izaicinājumiem, dod iespēju sajust latviešu autoru darbu skaistumu un daudzveidību.”

Skolotāja Dagmāra Boicova: “Līgu mācu trešo gadu, un jau 10.klasē pamanīju meitenes interesi par latviešu valodu un literatūru. Līga labprāt lasa daiļliteratūru, piedalās radošo darbu konkursos un ar interesi pilda šķietami garlaicīgos latviešu valodas  uzdevumus. Meitene olimpiādei nopietni un mērķtiecīgi gatavojās (pagājušajā mācību gadā  stapnovadu apvienības olimpiādē Līgai bija 3.vieta), tāpēc prieks, ka darbs nesis izaugsmi un gandarījumu. Vēl jo vairāk iepriecina, ka Līga nolēmusi studēt latviešu valodu un literatūru un kļūt par skolotāju.”

Kristiāna apgalvo: “Es droši varu teikt, ka latviešu valoda ir viens no maniem mīļākajiem priekšmetiem. Vienmēr, kad man tiek dota iespēja piedalīties šajās olimpiādēs, es šo iespēju pieņemu un cenšos izdabūt no sevis labāko. Šogad Covid-19 dēļ olimpiāde notika savādākā veidā, nekā ierasts. Tas bija kā neliels izaicinājums, jo man tas bija kas jauns. Latviešu valoda un literatūra man ir ļoti tuva, jo jau no agras bērnībās tā mani ir saistījusi. Man vienmēr ir ļoti paticis lasīt grāmatas, tagad tā ir neaizstājama manas dzīves sastāvdaļa, senāk es mēdzu rakstīt dzejoļus. Vēlreiz uzsverot to, es vēlos piebilst, ka mīlestība pret manu dzimto valodu un literatūru aug un attīstās kopā ar mani.

Attēlā: Kristiāna Ziediņa

Skolotāja Lidija Krokša: “Kristiāna Ziediņa – meitene, kura sporto, dzied, dejo, zīmē, daudz lasa… Šo daudzveidīgo aktivitāšu virkni varētu turpināt ar piebildi, ka to visu Kristiāna dara no sirds un kvalitatīvi. No malas raugoties, šķiet, ka šai meitenei nekas nav par grūtu, bet tikai pati Kristiāna pratīs teikt, kas slēpjas aiz šī ārēji šķietamā viegluma.

Kristiāna ir pozitīva saskarsmē, mērķtiecīga, talantīga un vienmēr atvērta jauniem izaicinājumiem. Mācību procesā ir novērots, ka meitene ir aša domātāja, vērīga, loģiska un neatlaidīga, brīžiem  pedantiska sīkumos, kad vēlas noskaidrot lietu būtību un pierādīt savu viedokli.

Kristiānas iekšējā motivācija izzināt apkārtējo pasauli un iegūt jaunas zināšanas un prasmes, kā arī aktīva dzīves pozīcija un regulārs mācību darbs sekmē viņas personības izaugsmi un vairo panākumus gadu garumā. Par to pārliecinājāmies arī šogad, saņemot starpnovadu latviešu valodas un literatūras olimpiādes rezultātus. Un, lūk, priecīga ziņa- 8.b klases skolniece Kristiāna ir ieguvusi 1. vietu, uzrādot labāko sniegumu 8.-9. klašu grupā, un uzaicināta piedalīties valsts latviešu valodas olimpiādē. Novēlēsim Kristiānai arī turpmāk gūt gandarījumu par paveikto un veiksmi mērķu sasniegšanā.”

 

2020/.2021. mācību gadā Ludzas pilsētas ģimnāzija notikušajās desmit Ludzas, Ciblas, Kārsavas un Zilupes starpnovadu apvienības olimpiādēs pārstāvēta 119 reizes, iegūta 61 godalgota vieta, daudzi skolēni startējuši vairākās olimpiādēs (* nav zināmi 5.-8.klašu matemātikas olimpiādes rezultāti). Sveicam uzvarētājus!

Labākie LPĢ skolēnu starpnovadu apvienības olimpiāžu rezultāti:

  • 1.vietu latviešu valodas un literatūras olimpiādē 8.-9.klašu grupā ieguvusi Amanda Leščinska (9.c kl.), 11.-12.klašu grupā – Katrīna Matvejeva (11.a), kā arī Kristiāna Ziediņa un Līga Igovena, kuras piedalīsies olimpiādes valsts posmā.
  • 1.vieta angļu valodas olimpiādē Edgaram Vorzam (12.a kl.)
  • 1.vieta vācu valodas olimpiādē Albīnei Hlopņickai (12.a kl.), piedalījās olimpiādes valsts posmā
  • 1.vieta Eiropas Savienības Dabaszinātņu olimpiādē Imantam Vancānam (10.a kl.)
  • 1.vieta fizikas olimpiādē Imantam Vancānam (10.a kl.)
  • 1.vieta 9.-12.klašu matemātikas olimpiādē Imantam Vancānam (10.a kl.)
  • 1.vieta ģeogrāfijas olimpiādē Atim Austrim Kalvītim (11.b kl.)

Informāciju par visiem olimpiāžu rezultātiem iespējams skatīt skolas tīmekļvietnē.

Izsakām pateicību sakām visiem skolēniem, kas piedalījās olimpiādēs, apsveicam uzvarētājus, pateicamies skolēnu vecākiem par atbalstu saviem bērniem, paldies sakām skolotājiem par ieguldījumu skolēnu sagatavošanā olimpiādēm!

Informāciju sagatavoja Vija Zavadska

coloring.cool