LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Mostly sunny
30°C
 
A A A

Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolēnu panākumi zinātniski pētniecisko daru konferencēs

Latgalē

8. martā jau devīto reizi Daugavpils Universitātē notika Skolēnu zinātniski pētniecisko darbu (ZPD) Latgales reģionālā konference. ZPD konkursam tika iesniegti 202 skolēnu darbi no dažādām Latgales skolām. Pēc izvērtēšanas  157 no tiem tika izvirzīti  nākamajam posmam – reģionālajai konferencei. To vidū arī divu mūsu vidusskolnieču darbi.

Sociālo zinātņu un psiholoģijas sekcijā savu darbu “LPĢ 12. klases skolēnu rokrakstu izpēte” prezentēja 12. klases skolniece Madara Kozlova. Šajā sekcijā tika aizstāvēti 8 pētījumi. Madara pierādīja, ka pēc rokraksta īpatnībām var atklāt cilvēka raksturu. Madara saņēma III pakāpes diplomu.  Madaras skolotāja ir Līga Arcihoviča.

10. klases skolniece Albīne Hlopņicka skolotājas Inetas Abrickas vadībā ir izstrādājusi pētījumu “Alcheimera demence Latvijā laika posmā no 2009. līdz 2017. gadam”. Albīne veiksmīgi prezentēja savu darbu Veselības zinātņu sekcijā. Tēma ir aktuāla. Darbā ir izpētīti ne vien saslimšanas  statistiskie rādītāji, bet norādīti arī ieteikumi, kā izvairīties no demences un palēnināt tās attīstību. Albīne par savu ZPD saņēma II pakāpes diplomu un ir izvirzīta ZPD konferenci valstī, kas notiks martā.

Rīgas Tehniskajā universitātē

Jau rakstījām, ka Rīgas Tehniskās universitātes ZPD konkursā “Pasaule pieprasa tehniskos prātus” 11. klases skolnieces Ilze Upeniece un Jeļizaveta Haindrava (skolotāja Renāte Balode), 10. klases skolnieks Edgars Vorza (skolotāja Ilona Dukšte) bija 10 finālistu skaitā, kas uzaicināti prezentēt savus darbus RTU.  Pēc uzstāšanās, savu darbu aizstāvēšanas mūsu skolēni saņēma Atzinības rakstus un interesantas balvas. Balvas saņēma arī pedagogi. Iegūta vērtīga pieredze ZPD rakstīšanā un prezentēšanā.

Uzvara Latgales novada latviešu valodas olimpiādē

Brīvdienās Rēzeknes Valsts ģimnāzijā notika 5.-6. klašu Latgales reģiona olimpiāde Latviešu valodā. Ludzas pilsētas ģimnāziju pārstāvēja 6 skolēni. 4 no viņiem mājās atgriezās ar medaļām. 6. klašu grupā jau otro gadu pēc kārtas I vietu izcīnīja Kristiāna Ziediņa (skolotāja Lidija Krokša). 5. klašu grupā I vietā Marta Batņa, bet III vietā Laura Daņiļeviča un Einārs Borisovs (visiem trim skolotāja Dagmāra Boicova). Malači!

Daugavpils Valsts ģimnāzija savukārt katru gadu rīko Latgales reģiona olimpiādi 7. un 10. klašu skolēniem. Ludzas pilsētas ģimnāziju šogad pārstāvēja divas dalībnieces. 7. klases skolniece Amanda Leščinska (skolotāja V.Žulina) ieguva Atzinību.

Rakstu sagatavoja Ludzas pilsētas ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja Vanda Žulina

coloring.cool