LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Trešdiena, 2021. gada 23. jūnijs
Līga
Ludza
Sunny
22°C
 
A A A

Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolēns Uģis Ūzulnieks – mājturības olimpiādes uzvarētājs

17.aprīlī Mākslas un mediju tehnikumā Rīgā notika XX atklātās mājturības un tehnoloģiju (koka un metāla apstrāde) olimpiādes noslēguma posms. Lai piedalītos šai olimpiādē, sākumā ir jāveic mājasdarbs. Šā gada darbu tēma – Annas Sakses Ziedu pasakas. No Ludzas pilsētas ģimnāzijas vērtēšanai bija aizsūtīti divi darbi: 12.klases skolnieka Uģa Ūzulnieka galda dekors pēc pasakas “Ūdensroze” motīviem un 7.klases skolnieka Teodora Romanovska  darinātais sienas  pulkstenis, kas tapis, iedvesmojoties no pasakas “Ķirsis”.

Žūrija izvērtē mājasdarbus un uzaicina labāko darbu autorus uz olimpiādes noslēguma posmu. Gan Teodors, gan Uģis tika uzaicināti.

6 stundu laikā zēniem, izmantojot dotos materiālus,  patstāvīgi jāizgatavo galda dekors: pamatskolas posmā šoreiz tas bija zaķa figūra, vidusskolēniem – sarežģītāks darbs pēc pasakas “Zaķa kāposti motīviem”. Darbā jāizmanto gan kokapstrādes, gan metālapstrādes prasmes.

Vidusskolas posmā bija uzaicināti 11 dalībnieki. Uģa darbs šoreiz izrādījās neapšaubāmi labākais. Saņemot uzvarētāja diplomu, Uģis uzklausīja profesionāļu uzslavas par meistarību. Balvā vērtīgs darbarīks – elektriskais urbis. Olimpiādē jaunietis ir piedalījies vairākkārt: saņēmis Atzinību, bijis otrais. Šogad mērķtiecīgais darbs ir vainagojies ar lielāko panākumu. Jāpiebilst, ka vidusskolā zēni mājturību nemācās, bet Uģis regulāri skolotāja Viktora Kupreviča strādā skolas darbnīcā.

Skolotājam Viktoram ir liels gandarījums, kā pakāpeniski Uģis pilnveidojis savas prasmes, līdz nonācis līdz pelnītai uzvarai.

Teodors olimpiādē piedalās pirmoreiz. Skolotājs Viktors atzīst, ka debija bija veiksmīga: darbs paveikts rūpīgi. Iegūta pirmā pieredze – visi panākumi vēl priekšā. Apsveicam Uģi, viņa skolotāju un vecākus!

Rakstu sagatavoja Vanda Žulina

coloring.cool