LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 14. jūnijs
Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis
Ludza
Mostly clear
17°C
 
A A A

Ludzas pilsētas ģimnāzijas Erasmus+ projekts – finiša taisnē

Viena aprīļa nedēļa (8.–12.IV) Ludzas pilsētas ģimnāzijā pagāja starptautiskā projekta Erasmus+ zīmē. Skolā uz projekta “Digitālā un mediju pratība ilgtspējīgai mūžizglītībai” Nr.2017-1-LV01-KA219-035418_1, noslēguma klātienes satikšanos ieradās viesi no Bulgārijas, Turcijas, Rumānijas, Itālijas un Francijas.

Attēlā: delegācija apmeklē Ludzas novada pašvaldību un tiekas ar Ludzas novada domes priekšsēdētāju Edgaru Mekšu

Viss kolektīvs gatavojās ciemiņu uzņemšanai, lai plānotās aktivitātes notiktu organizēti un būtu interesantas. Vienā nedēļā paveikts ļoti daudz. Protams, projekta koordinatore skolotāja Inese Vorza un visa projekta darba grupa ļoti centās darbu saplānot, lai viesi pēc iespējas labāk iepazītu Latviju un mūsu novadu. Kopā ar mūsu skolēniem, projekta dalībniekiem, viesi ciemojās Ludzas novada pašvaldībā, gida pavadībā iepazina Ludzas skaistākās vietas, apmeklēja sinagogu. Kā interesants piedzīvojums izvērtās ES Austrumu robežas iepazīšana. Rēzeknē projekta dalībnieki ieradās “Zeimuļā”, Tehnoloģiju akadēmijā, Latgales Radio un TV. Pēdējā diena bija veltīta Rīgas iepazīšanai.

Tomēr svarīgākās aktivitātes saistās ar projektā tēmu: digitālā un medijpratība. Katra delegācija mājās bija sagatavojusi prezentāciju par savas valsts skolēnu digitālajiem ieradumiem, atkarībām un citiem apdraudējumiem, cīņu pret plaģiātu. Izrādījās, ka mūsdienu problēmas ļoti līdzīgi skar jauniešus visās valstīs.

Skolēni veidoja aptauju par to, cik daudz vecāki zina par savu bērnu darbošanos internetā, mācījās iegūt, apstrādāt un prezentēt datus.

Vērtīgas izrādījās medijpratības nodarbības kopā ar Riebiņu vidusskolas ekspertiem, informācija par viltus ziņām un to atpazīšanu, ko projekta dalībnieki ieguva Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, strādājot ar pasniedzēju Sandru Murinsku, kā arī krāpšanas gadījumu atpazīšanas nodarbība, kas notika Eiropas Mājā Rīgā ar NATO ekspertu Lindu Curiku.

Žēl, ka projekta nedēļā laika apstākļi nelutināja un dienvidzemju jauniešiem tas bija pārbaudījums. Tomēr pretstatā klimatam attiecībās valdīja sirsnība, un par to visi varēja pārliecināties kopīgajā atvadu sarīkojumā, kurā piedalījās gan viesi, gan ģimenes, kas savās mājās uzņēma ārzemju skolēnus, gan sadarbības partneri, gan pedagogi, gan skolēni. Skolas direktore un projekta koordinatore pateicās par darbu visiem, kuri iesaistījās darbā, pasniedza sertifikātus un nelielas piemiņas balvas. Visiem kopā bija iespēja iemācīties katras valsts tradicionālas dejas un dziesmas.

Bija patīkami dzirdēt, ka viesi novērtēja mūsu profesionālismu, organizētību, viesmīlību un sirsnību. Ļoti pozitīvu iespaidu atstāja mūsu maza pilsētiņa ar skaisto dabu un ļoti sakoptam ielām, parku, kā arī Eiropas fondu ieguldījums pilsētas un skolas attīstībā. Vairāki no viņiem atzina, ka šī bija patīkamākā tikšanās visa projekta laikā.

Ieguvumu šādās tikšanās reizēs ir daudz vairāk, nekā paredz projekta tēma, – tā ir komunikācijas prasme, angļu valodas zināšanu pārbaude, redzesloka paplašināšana, jaunu draugu un kontaktu ieguve – patīkama pārmaiņa skolas ikdienā.

Paldies visām ģimenēm, kuras uzņēma savās mājās ciemiņus! Tas varbūt sagādāja zināmas neērtības, bet bija arī interesanti.

Paldies par sadarbību Novadpētniecības muzeja un novada pašvaldības darbiniekiem. Īpaša pateicība skolas pedagogiem, virtuves un saimnieciskajiem darbiniekiem!

Vairāk fotogrāfiju var paskatīties šeit…

Uz noslēguma vakaru tika pieaicināta Latgales Reģionālā televīzija, un šeit var paskatīties video sižetu…

Rakstu sagatavoja Vanda Žulina, Ludzas pilsētas ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja

coloring.cool