LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira
Ludza
Clear
21°C
 
A A A

Ludzas pilsētas ģimnāzijas 8. a klase iegūst trešo vietu nacionālajā finanšu pratības konkursā

Lai uzlabotu finanšu pratību jauniešiem vecumā no 13 līdz 15 gadiem, Eiropas Bankas federācija sadarbībā ar banku asociācijām 30 Eiropas valstīs organizē “European Money Quiz” viktorīnu. Latvijā šo viktorīnu organizē Finanšu nozares asociācija, Junior Achievement Latvija un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība.

26. martā Latvijas 7.-9. klašu skolēnu komandas, kuras bija pieteikušās dalībai konkursā, tiešsaistē Kahoot platformā atbildēja uz testa jautājumiem. Viktorīnā pārbaudīja skolēnu zināšanas par finanšu jautājumiem, kiberdrošībā, budžeta plānošanā, matemātikas praktiskā izmantošanā.

Spēlei pieteicās 8.a klase. Klases audzinātāja Žanna Dukaļska savējiem māca sociālās zinības: – Tieši tagad mūsu stundu tēmas ir saistītas ar finanšu jautājumiem. Pievērsām tiem lielāku uzmanību un nolēmām pārbaudīt savas zināšanas valsts mēroga konkursā. Satraukums bija liels. Atbildēt vajadzēja ļoti īsā laikā. Kad uzzinājām, ka konkursā esam sasnieguši trešo labāko rezultātu, prieks bija milzīgs.

Konkursā piedalījās 65 klases no dažādām Latvijas skolām. Ludzas pilsētas ģimnāzijas 8.a klase ir trešajā vietā (iegūti 16115 punkti), palaižot priekšā tikai Limbažu un Siguldas vienaudžus. Pirmās sešas klases tiek aicinātas piedalīties Finanšu pratības dienas pasākumos, “Finanšu laboratorijā”, kur notiek spēle ar izlaušanās istabas elementiem, kur atbildot uz dažādiem jautājumiem un risinot uzdevumus, jāatklāj kods, kas atslēdz seifu.

Apsveicam! Lai interesanta un veiksmīga diena Rīgā, Swedbankas “Finanšu laboratorijā”!

Rakstu sagatavoja Ludzas pilsētas ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja Vanda Žulina

coloring.cool