LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 19. jūnijs
Nils, Viktors
Ludza
Sunny
13°C
 
A A A

Ludzas pilsētas ģimnāzija ir viena no labākajām skolām Latgalē

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi vidusskolu darba kvalitātes vērtējuma kritērijus, kas apstiprināti Ministru kabineta noteikumos Nr. 583. Noteikumi paredz ka, sākot no 2020. gada, vērā tiks ņemti vairāki svarīgi rādītāji: skolēnu skaits uz 1. septembri, skolēnu sasniegumi gada beigās un sasniegumi, kārtojot centralizētos eksāmenus, eksāmenu kārtotāju skaits. Izmantojot šo kritēriju datus, noteiks obligāto centralizēto eksāmenu (OCE) indeksu. Jau otro gadu pēc kārtas IZM speciālisti veic aprēķinus un izvērtē visas skolas – gan pamatskolas, gan vidusskolas – un vietnē izm.kartes.lv publicē iegūtos datus.

Paredzēts, ka laika posmā no 2020. līdz 2024. gadam vidusskolām jāsasniedz OCE indeksa līmenis – 40%, bet no 2025. gada – vismaz 50%.

Ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs pēc OCE indeksa ir sastādījis skolu reitinga tabulas valstī kopumā un katrā reģionā atsevišķi, ņemot vērā OCE indeksu pēdējo divu mācību gadu laikā.

Katrā reģionā nosauktas 15 skolas ar augstāko OCE indeksu. Latgales reģionā starp 15 labākajām ir arī Ludzas pilsētas ģimnāzija ar indeksu 59,1%. Turklāt, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, skolas indekss ir nedaudz palielinājies, tātad mācību kvalitāte ir uzlabojusies.

IZM noteiktais kvalitātes indekss par pamatizglītības apguvi Ludzas pilsētas ģimnāzijā 2018. gadā bija 61,3%. Latgales reģiona labāko skolu topā esam vienīgie no bijušā Ludzas rajona skolām.

Augstāko indeksu Latgalē ir sasniedzis Daugavpils Krievu licejs – 74,5%.

Raksta autore Dzidra Dukšta, Ludzas pilsētas ģimnāzijas direktore

coloring.cool