LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Trešdiena, 2021. gada 16. jūnijs
Justīne, Juta
Ludza
Clear
17°C
 
A A A

Ludzas PII “Namiņš” bērni izglābj 10 kokus

Katru rītu “Namiņa” iemītnieki  steidzas uz bērnudārzu, lai draudzētos, rotaļātos un izzinātu apkārtējo pasauli visā tās daudzveidībā. Mācību procesā iekļautās rotaļnodarbības tiek organizētas vadoties no iestādē noteiktās, visām grupām kopīgās mēneša tēmas – februāra tēma bija “Kā tas top?”.

Katrai grupai radās savas idejas un vēlmes, bet grupas “Taurenīši” bērni un skolotājas Žanna Konovalova un Olga Greidāne nolēma izzināt kā top papīrs. Viņu pārsteigums bija liels, ka papīra ražošanai tiek izmantota meža sugu koksne, galvenokārt egle, priede un bērzs, ka tas ir ļoti sarežģīts un laikietilpīgs process, ka lai izgatavotu tonnu papīra, tiek nocirsti 14 – 18 koki. Savukārt, iepriecināja bērnus tas, ka papīru var izgatavot arī citā veidā – no vecā papīra.

“Taurenīša” skolotāji un bērni nolēma sarīkot akciju “Glābiet kokus” , mājās savākt visu nevajadzīgo papīru un nodot to makulatūrai. Viņu iniciatīvu atbalstīja arī citas grupas.

Februāra beigās mūsu bērnudārzs pieteicās dalībai makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai”. Laika nebija daudz, konkurss beidzās 15. martā, bet bērni un viņu vecāki bija ļoti atbildīgi, no sirds veica iecerēto darbu, pievienojas  arī iestādes darbinieki .  Divu nedēļu laikā mums izdevās savākt 1000 kilogramus makulatūras, kas nozīmē, ka mēs izglābām 10 kokus, jo no 100 kg makulatūras, var saražot tik pat daudz papīra, kā no viena koka.

2021. gada 19. martā uz “Namiņu” ieradās automašīna no SIA “Līgatnes papīrs” un aizveda  mūsu savākto makulatūru uz papīrfabriku.

“Zaļās Jostas” kampaņas “Tīrai Latvijai!”, kas mūsu valstī norisinājās jau 17. reizi, rezultāti tiks noskaidroti 2021. gada maijā, kad aktīvākos makulatūras un izlietoto bateriju vācējus kampaņas organizatori sveiks ar īpašām balvām – uz lieliem panākumiem neceram, bet tomēr rezultātus gaidām ar nepacietību.

Aktīvākie akcijas “Glābiet kokus” dalībnieki:

Grupa “Mārīte” –  Alvja Voznoviča, Arinas Višņakovas un Lukasa Tretjakova ģimenes;

Grupa “Cālēns”-  Artjoma Zubkova un Juliannas Ornicānes ģimenes;

Grupas “Bitīte” – Teodora un Kristera Atstupenu , Katerinas Oļbergas un Sofijas  Streļcovas ģimenes;

Grupas “Putniņš” – Anastasijas Stoļerovas, Roberta Lukašenoka, Ērikas Belobokovas un Likas Uzulnikas ģimenes;

Grupa “Taurenītis” – Tamerlana Abdullajeva, Aleksandras Ažesoles, Liānas Lipskas, Iļjas un Renata Narņicku, Valērijas un Jegora Smirnovu, Emīlijas Voznovičas ģimenes.

Paldies, ka rūpējaties par dabu!

Paldies, ka atbalstāt skolotājus un aktīvi piedalāties bērnu izglītošanas procesā!

 

Ludzas pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestādes “Namiņš” metodiķe

Tatjana Medvecka

coloring.cool