LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 17. jūnijs
Artis, Artūrs
Ludza
Mostly sunny
21°C
 
A A A

Ludzas Novadpētniecības muzejs aicina apskatīt virtuālo izstādi “Mīlestības un Gaismas Vēstneši”

No 2020. gada 18. decembra Ludzas Novadpētniecības muzejā skatāma Intas Terentjevas eņģeļu figūriņu kolekcijas izstāde “Mīlestības un Gaismas Vēstneši”. Izstādē aplūkojami 420 eņģeļi, kas veidoti no ļoti dažāda materiāla – māla, porcelāna, stikla, koka, metāla, tekstila, diegiem. Starp tiem ir “praktiski pielietojami” eņģeļi – trauki svētītā ūdens uzglabāšanai, gaismekļi, zvaniņi, eglītes rotājumi, svečturi, sveces, krūzes,  – visi tik dažādi un neparasti skaisti.

Īpašu noformējumu izstādei piešķir gar sienām izvietotā Intas Terentjevas grafika. Inta ir profesionāla māksliniece. Ludzānieši viņu pazīst kā grafiķi un J. Soikāna Ludzas mākslas skolas pedagoģi. Par viņas aizraušanos ar eņģeļu figūru kolekcionēšanu zina tikai retais, tāpēc muzejā skatāmā izstāde ļaus atklāt jaunu Intas dvēseles māksliniecisko stīgu.

Sakarā ar Covid-19 ierobežojumiem muzejs apmeklētājiem ir slēgts. Lai radītu Ziemassvētku noskaņu ludzāniešu sirdīs, izstādi var apskatīt virtuāli muzeja mājas lapā www.ludzasmuzejs.lv

coloring.cool