LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Rain
18°C
 
A A A

Ludzas novadā skolēni šķiro

Atkritumu šķirošanas akcija skolēniem Ludzas novadā jau kļuvusi par tradīciju. Šogad akcija noritēja no 16.septembra līdz 1.decembrim, un tajā tika aicināti piedalīties Ludzas novada skolu 5. – 9. klašu skolēni. Sadzīves atkritumu šķirošanas akciju „Ludzas novadā skolēni šķiro” organizē Ludzas novada pašvaldība sadarbībā ar SIA „Ludzas apsaimniekotājs”. Kāpēc? Lai veidotu pievilcīgāku un drošāku vidi sev apkārt, lai mudinātu novada iedzīvotājus šķirot atkritumus, lai veicinātu jauniešu izpratnes veidošanos par otrreizēju atkritumu pārstrādi. Skolēni akcijā piedalījās labprāt un ļoti aktīvi, iesaistot pasākumā savus tuviniekus, radus, draugus un kaimiņus.

10. decembrī notika akcijas noslēguma pasākums, kurā tika paziņoti rezultāti un apsveikti aktīvākie dalībnieki. Apkopojot rezultātus, izrādījās, ka pērn skolēni savāca 16 tonnas stikla, bet šogad jau 26 tonnas! Kopsummā 3 mēnešu laikā tika salasītas 80 877 stikla taras vienības, 52 151 PET pudeles un 6405 tetra pakas. SIA „Ludzas apsaimniekotājs” Atkritumu apsaimniekošanas iecirkņa vadītājs Juris Uļjanovs informēja, ka naudas izteiksmē aptuveni 1 200 lati ir ieekonomēti, sašķirojot šos sadzīves atkritumus.

DSC_1044

Ludzas 2. vidusskolā čaklākie vides draugi ir:

skolotājas Ināras Baranovas audzināmajā 5.a klasē: Santa Silkāne, Marina Streļcova, Sandra Krutajeva, Vlads Černoguzovs;

skolotājas Lilijas Fiļimonovas audzināmajā 5.b klasē: Vladislavs Dikalovs, Artūrs Ignatjevs, Iļja Čelbajevs, Elgars Pastars, Adriāna Sprūža;

skolotājas Innas Golubevas audzināmajā 7.a klasē: Maksims Nikandrovs, Samanta Miščenko;

skolotājas Žannas Majevskas audzināmajā 7.b klasē: Nika Steimakova, Romāns Kromskis, Zahars Ševcovs, Anastasija Raginska.

DSC_1039

 

Ludzas pilsētas ģimnāzijā aktīvākie cīnītāji par tīru vidi ir:

skolotājas Ilgas Taukačas audzināmajā 6.a klasē: Artūrs Zaharāns, Valentīna Boļševiča, Kaspars Tumaševičs, Daniela Griševa, Georgijs Dobriņins;

skolotājas Ilonas Dukštes audzināmajā 6.c klasē: Sintija Apeine, Arnita Bleive, Raivis Korņejevs,

Diāna Lobina, Raivo Losevičs, Baiba Ruskule, Daniels Podoļecs;

skolotājas Antoņinas Tutinas audzināmajā 9.c klasē: Anna Marija Kravale un Elīna Ivulāne.

No lauku skolām akcijā piedalījās vien Pildas pamatskola. Visaktīvāk akcijā piedalījās:

skolotājas Gelēnas Buļas audzināmajā 5. klasē: Vladislavs Matvejevs un Romāns Bikovs;

skolotājas Allas Petrovas audzināmajā 6. klasē: Nikolajs Losans, Samanta Rimša un Kristīne Isakoviča;

skolotājas Anitas Veženkovas audzināmajā 9. klasē: Anžela Veženkova un Ivita Jakimenko, iesaistot pasākumā arī savus tuviniekus.

Uzvarētāji tika noteikti pēc savākto punktu (vienību) skaita atsevišķi starp Ludzas pilsētas skolām un atsevišķi starp Pildas pamatskolas aktīvākajām klasēm. Ludzas novada domes priekšsēdētājas vietnieks attīstības jautājumos Aivars Meikšāns pirmās un otrās vietas ieguvējiem pasniedza Gada zaļākās klases diplomus un balvas – sertifikātus ekskursijai pēc pašu izvēles.

Pirmo vietu šogad akcijā ieguva

DSC_1065


Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolotājas Lidijas Krokšas audzināmā 8.a klase: Laura Saukāne, Alīna Laugale, Samanta Volkova, Jana Jolanta Kizikova, Solvita Dubrovska, Alise Viļumovska, Sabīna Dadaļeva, Viktorija Kravale, Ieva Missa, Valērija Matisāne, Jānis Čerņenoks, Edvīns Matvejenko, Intars Stahovskis, Jānis Noviks, Justs Batņa, Armands Usāns, Elmārs Kozačkovs;

 

DSC_1059

 

 

Pildas pamatskolas skolotājas Jeļenas Višņakovas audzināmā 7. klase: Ērika Pikaļova, Solvita Savicka kopā ar ģimeni, Aleksandrs Antoņuks un viņa ģimene, Valērijs Seļivanovs, Guntis Petrovskis ar ģimeni, Anastasija Višņakova un viņas ģimenes locekļi, Lauris Lotans kopā ar ģimeni.

 

Otro vietu izcīnīja

DSC_1056

 

 

Aktīvā Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolotājas Ievas Eriņas audzināmā 7.b klase: Raitis Baculis, Airita Černihoviča, Agnese Kalvīte, Ērika Kuzmina, Ričards Marčenoks, Ērika Miziša kopā ar ģimeni, Kristiāna Ņikitina, Loreta Olksna, Guntis Piļpuks, Ričards Ritiņš, Antons Saukāns un viņa ģimene, Agita Silkāne, Andis Solovjovs, Edvīns Zbitkovskis ar ģimeni, Harijs Mazaļevskis;

 

 

DSC_1052
Pildas pamatskolas skolotājas Jeļenas Ševcovas audzināmā 8. klase: Artūrs un Arvīds Šromi kopā ar citiem savas ģimenes locekļiem, Dagnis Čudars ar saimi, Artūrs Katkovskis ar tuviniekiem, Ilona Ņikitina, Vanesa Valeine un viņas ģimene.

Akcijas vadītājs vides inženieris Aivars Strazds uzdeva klātesošajiem jautājumus: Vai mēs pa savu tēvu zemi varēsim staigāt rīta rasā ar basām kājām? Vai mēs varēsi iet droši uz priekšu nebaidoties par atkritumiem zem kājām? Un arī pārliecinoši atbildēja: Varēsim, jo Ludzas novadā skolēni šķiro!

Svetlana Rimša,

sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool