LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 24. jūnijs
Jānis
Ludza
Mostly cloudy
27°C
 
A A A

Ludzas novada pašvaldības pārstāvji dalās pieredzē un iesaistās diskusijās ar Ludzas vidusskolēniem

Līdz jūnijam un lielajiem gala pārbaudījumiem ir palicis pavisam nedaudz. Kāds eksāmens jau ir pagājis, bet kāds vēl tikai priekšā. Tas ir ļoti nozīmīgs un atbildīgs posms jauniešu dzīvē. Bieži vien vidusskolēni ir neziņā, ko lai dara pēc skolas beigšanas, kāda profesija tiem būtu piemērotākā. Ir tik daudz un dažādu piedāvājumu, bet kurš ir īstais, kura profesija piestāvēs tieši viņam, kā nekļūdīties?

Aprīļa otrā puse un maija sākums izrādījās visnotaļ produktīvi – Ludzas novada pašvaldības pārstāvji – Ludzas novada domes priekšsēdētāja vietniece sociālajos, izglītības un kultūras jautājumos Jevgenija Kušča un Ludzas novada pašvaldības Uzņēmējdarbības koordinators Jānis Romancāns, viesojās pie Ludzas 2.visusskolas vidusskolēniem, lai stāstītu par karjeras un uzņēmējdarbības iespējām un sniegtu atbildes uz viņu interesējošiem jautājumiem. Tika diskutēts par jauniešu aktivitāti sporta un kultūras dzīvē, līdzdalību pulciņos, jauniešu interesēm un nākotnes plāniem.

Ludzas novada domes priekšsēdētāja vietniece sociālajos, izglītības un kultūras jautājumos Jevgenija Kušča atzīmē, ka jau tikšanās laikā jaunieši nāca klajā ar daudziem ieteikumiem, kā, piemēram, jaunieši ir izteikuši vēlmi pēc kādas lietderīga brīvā laika pavadīšanas vietas izveides. Kā arī Ludzas 2. vidusskolas audzēkņi vēlētos ciešāk sadarboties arī ar pārējām skolām, kopīgu pasākumu organizēšanai. Jevgenija Kušča mudina jauniešus būt aktīviem, iesaistīties pilsētas sabiedriskajā dzīvē. Jaunieši vienmēr ir gaidīti un aicināti vērsties pie pašvaldības vadības ar jaunām idejām un priekšlikumiem, tie vienmēr tiks uzklausīti.

Ludzas novada pašvaldības uzņēmējdarbības koordinators Jānis Romancāns atgādina, ja jaunietim ir vēlme aplūkot kādas profesijas vai nozares darbības sfēru – visu ir iespējams realizēt!  Pastāv iespēja doties ekskursijās pie vietējiem uzņēmējiem, iespējams, šāda pieeja būs efektīva un jauniešiem noderīga un palīdzēs nākotnes profesijas izvēlē. Cerams, ka vidusskolēniem šāda tikšanās – kopīga diskusija ir bijusi vērtīga un viņi ir guvuši sev svarīgas atziņas!

Vērtīgu pieredzi jauniešiem dod arī vasaras nodarbinātība. Skolēni tika iepazīstināti ar iespēju strādāt vasaras brīvlaikā. Programmas mērķis ir veicināt Ludzas novada skolēnu nodarbinātību, sniedzot iespēju paaugstināt praktiskās darba iemaņas, rast izpratni par profesijām un gūt pirmo praktisko pieredzi. Šogad plānots nodarbināt 60 jauniešu. Piemēram, Ludzas Tūrisma un informācijas centrs aicina sev komandā palīgus pasākumu organizēšanā.

Pašvaldība aicina jauniešus nesēdēt malā, bet iesaistīties ikvienā sev interesējošā aktivitātē, kas tiek piedāvāta, ņemot vērā, ka mūsu pilsētā piedāvājumu klāsts ir diezgan plašs.  Tādējādi mēs ne vien attīstāmies, apgūstam ko jaunu – tas viennozīmīgi ir ieguldījums nākotnē.

Novēlam izturību, pacietību un veiksmi gaidāmajos eksāmenos!

coloring.cool