LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 15. jūnijs
Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta
Ludza
Intermittent clouds
11°C
 
A A A

Ludzas novada pašvaldības Atzinības rakstu piešķir priesterim Jānim Kolnam

27. septembrī Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs piešķīra Atzinības rakstu Ludzas Jaunavas Marijas Debesīs Uzņemšanas draudzes priesterim Jānim Kolnam. Aizvadītajā svētdienā priesteris Ludzā celebrēja divas Svētās Mises. Izteikt pateicību par ilggadēju un nesavtīgu darbu, un ieguldījumu Ludzas draudzes labā ieradās vietējie iedzīvotāji, viesi no blakus novadiem, draudze.

Šoruden apritēja 18 gadi kopš priestera profesionālās darbības uzsākšanas, 16 no tiem pavadīti Ludzas Jaunavas Marijas Debesīs Uzņemšanas katoļu baznīcā. Šogad tika pieņemts lēmums par draudzes maiņu. 

Jānim Kolnam, kā pateicība par ilggadēju ieguldījumu Ludzas pilsētas un tās iedzīvotāju labā, pēc Svētās mises tika piešķirts Ludzas novada pašvaldības Atzinības raksts par uzticīgu kalpošanu Ludzas draudzē,  ieguldījumu garīgo vērtību un kristietības saglabāšanā, un sadarbību ar Ludzas novada pašvaldību. 

Mācītājs ir ļoti daudz ieguldījis Ludzas novada garīgās dzīves attīstībā, gan baznīcas atjaunošanā, gan uzbūvējis draudzes māju, kur pašlaik notiek dažādas aktivitātes garīgās izglītības attīstībā, kā piemēram,  „Svētdienas  skola”, „Pirmās Komūnijas skola”, Alfa kurss pieaugušajiem, nodarbības jauniešiem, radošās darbnīcas bērniem. Priesteris vienmēr atbalstījis un aktīvi piedalījies dažādos pilsētas pasākumos, arī ieviesis dažādas jaunas tradīcijas.  

Viņš allaž gādājis, lai baznīca vienmēr ir uzposta un tās apkārtne ir sakopta, šo gadu laikā paveikti vairāki atjaunošanas darbi: atjaunots lielais krusts pie baznīcas, atjaunota baznīcas fasāde, kāpnes pie ieejas baznīcā, labiekārtots laukums pie baznīcas, kā arī restaurētas 1890. gada ērģeles, kas ir valsts aizsargājamais piemineklis. Mācītājs ļoti rūpējas, lai baznīcā būtu viss nepieciešamais liturģijai.

Priesteris Jānis Kolns dzimis 1975. gada 19. jūnijā, Barkavā. Pēc vidusskolas beigšanas, mācījies Rīgas Garīgajā seminārā. 2002.g. 22. septembrī ordinēts Rēzeknes katedrālē. Bijis vikārs Rēzeknes Jēzus Sirds katedrālē un Krāslavas Svētā Ludvika draudzē. 2004. g. 17. oktobrī, katoļu baznīcās mainoties priesteriem, tika pārcelts no Krāslavas uz Ludzas Jaunavas Marijas Debesīs Uzņemšanas Romas Katoļu baznīcu, informē Ludzas pilsētas galvenā bibliotēka.

Sagatavoja Ludzas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Dukaļska

Foto: J. Dukaļska

Ē. Bondarenko

coloring.cool