LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Trešdiena, 2021. gada 23. jūnijs
Līga
Ludza
Partly sunny
25°C
 
A A A

Ludzas novadā “Elektronikas šķiratlona” 2. posmā sašķiroti 8950 kilogrami elektroiekārtu

 Ludzas novadā noslēdzies Latvijas Zaļā punkta kopā ar partneriem rīkotās kampaņas Vislatvijas “Elektronikas šķiratlons” 2.posms. Tā laikā tika nodrošināta elektroiekārtu izvešana iedzīvotāju pieteiktajās adresēs. Kopumā Ludzas novadā elektroiekārtu izvešanu bija pieteikta 45 adresēs, kurās kopā pārstrādei nodoti 8950 kilogrami dažāda veida tehnikas.

Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis: “Kampaņas norises laikā redzam patiešām plašu iedzīvotāju iesaisti. Nodotie elektronikas apjomi mums uzskatāmi parāda situācijas nopietnību – veca elektrotehnika iedzīvotāju mājvietās tiek krāta pat vairākās paaudzēs. Vienlaikus valsts nosaka, ka jau no nākamā gada nolietoto elektroniku būs jāšķiro vēl vairāk. Ja šobrīd no tirgū novietotā tehnikas apjoma atpakaļ jāsavāc 40,5%, tad nākamgad būs jāsavāc jau 65%. Tas ir visai liels lēciens tik īsā laika posmā, tomēr ar to tiek aktualizēta problēma – nolietotā vai cilvēku neizmantota elektronika apkārtējā vidē ir daudz un no tās ir jāatbrīvojas atbildīgi, ko aicinām darīt arī “Elektronikas šķiratlonā””.

Katrs kampaņas dalībnieks elektronikas nodošanas brīdī tika reģistrēts izlozei par veikalu tīkla “top!” dāvanu karti 20 eiro vērtībā, ko ieguva Olga. Savukārt lielāko iekārtu apjomu (~ 313 kg) Ludzas novadā sašķiroja Aina, kura iegūs “top!” dāvanu karti 30 EUR vērtībā. Ar uzvarētājiem kampaņas rīkotāji sazināsies individuāli tuvākajā laikā.

Vislatvijas “Elektronikas šķiratlona” otrais posms vairāk nekā 20 Latvijas novados notiek no šā gada jūnija līdz novembrim, kad nolietotās elektroiekārtas bezkontakta veidā var nodot mājsaimniecību un uzņēmumu adresēs. Plašāka informācija par kampaņu, novadiem, kuros notiek reģistrēšanās, un balvu fondu pieejama http://www.zalais.lv/lv/jaunumi/akcijas/vislatvijas-elektronikas-skiratlona-otrais-posms.

Kampaņas organizētāji pateicas Ludzas novada iedzīvotājiem par plašo atsaucību un dalību projektā, aicinot turpināt šķirot mājsaimniecībā uzkrātos atkritumus un tādējādi rūpēties par tīru vidi novadā un zaļu Latviju kopumā.

Vislatvijas “Elektronikas šķiratlonu” no šā gada aprīļa rīko Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar SIA “Eco Baltia vide” un veikaliem “top!”. 20.maijā noslēdzies kampaņas pirmais posms, kurā iedzīvotāji nolietoto elektroniku varēja nodot vairāk nekā 40 atkritumu šķirošanas laukumos visā Latvijā. Kopumā 1.posmā tika sašķirotas 142,72 tonnas elektroiekārtu, savukārt kopumā kampaņā pārstrādei jau nodotas vairāk nekā 300 tonnas tehnikas.

 

 

coloring.cool