LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Rain
18°C
 
A A A

Apsveikums Latvijas armijas dibināšanas 99. gadadienā

Cienījamie Ludzas novada karavīri, zemessargi un jaunsargi!

1919. gada 10. jūlijs ir diena, kad sarežģītos kara apstākļos tika izveidota Latvijas armija, jo pirms tam Latvijas armija kā vienota struktūra nepastāvēja. Šajā dienā ģenerālis Dāvis Sīmansons apvienoja Ziemeļlatvijas brigādi un Dienvidlatvijas brigādi, izveidojot Latvijas armiju. Šī saleidētība mūsdienās mums visiem kalpo par piemēru tam, cik liels spēks ir vienotībai. Uzreiz pēc dibināšanas gan bija jāizcīna daudz kauju, lai Latvija iegūtu patiesu neatkarību.

Gadu gaitā pāri Latvijai traukušās dažādas pārmaiņas, kas nesušas gan zaudējumus, gan stiprinājušas ticību sev. Taču ar gandarījumu varam teikt, ka šajā laikā esam attīstījušies un auguši. Pateicoties karavīru neatlaidīgajam un uzcītīgajam darbam, mūsu valsts ir sasniegusi daudzus izvirzītos mērķus un izveidojusi efektīvu aizsardzības sistēmu.

Pašvaldības vārdā sveicu mūsu novada karavīrus, zemessargus, jaunsargus un viņu ģimenes Latvijas armijas dibināšanas 99. gadadienā! Paldies par jūsu patriotismu un pašaizliedzību, stiprinot mūsu valsts un iedzīvotāju drošību! Lai drosme, degsme un spēks ir ar jums arī turpmāk, un pacietība un uzņēmība nepamet jūs un jūsu ģimenes, turpinot darbu valsts labā!

Edgars Mekšs,

Ludzas novada domes priekšsēdētājs

coloring.cool