LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis
Ludza
Rain
22°C
 
A A A

Ludzas novada domē notika sanāksme par medicīnas jomas aktualitātēm

DSCN29312. martā Ludzā notika Ludzas novada pašvaldības organizētā sanāksme par veselības aprūpes organizēšanas jautājumiem. Sanāksmē piedalījās Nacionālā veselības dienesta (NVD) Latgales nodaļas vadītājs Jānis Pitrāns, SIA “Ludzas medicīnas centrs” vadība, mediķi un speciālisti, vairāki ģimenes ārsti, kā arī Ludzas, Ciblas un Kārsavas pašvaldības vadītāji.
Tikšanās laikā tika skatīti jautājumi par kvotu sadali, par veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Ludzas novadā.
NVD pārstāvis mediķus informēja par izmaiņām laboratorisko izmeklējumu kārtībā, runāja par speciālistu pieejamības noteikšanas kārtību. Pitrāna kungs apliecināja, ka NVD nav saņēmis sūdzības no pacientiem, kam nebija pieejami izmeklējumi, kā arī uzsvēra – ārstēšanos organizē ģimenes ārsts, ja ir sūdzības – pacientam jāvēršas Nacionālajā veselības dienestā.
Sanāksmē ārsti atzina, ka pagaidām laboratoriskajiem izmeklējumiem iedalītās kvotas ir pietiekamā daudzumā. Konkrētāk par skaitļiem Pitrāna kungs bija gatavs runāt tikai ar ģimenes ārstiem, jo NVD un viņu attiecības regulē savstarpēji līgumi, tie nav publiski apspriežami.
Par situāciju Ludzas medicīnas centrā ģimenes ārstus informēja centra vadītājs Juris Atstupens. Viņš pateicās pašvaldībai par atbalstu, par ieguldītajiem līdzekļiem. Atstupena kungs uzteica sadarbību ar vietējiem ģimenes ārstiem, vienlaikus aicinot biežāk izmantot vietējās laboratorijas pakalpojumus. Tika izteikts priekšlikums izbraukt pa bijušo Ludzas rajonu, feldšeru un vecmāšu punktos savākt asinis izmeklējumiem, atbildes varētu sniegt gan elektroniski, gan izdrukātas uz papīra (turpmāk no pacientiem netiks ņemta maksa par analīžu stobriņiem).
Viens no kvalitatīviem pakalpojumiem, ko sniedz Ludzas medicīnas centrs, – slimnieku aprūpe mājās. Ir iespējams veikt dažādas procedūras pacienta dzīvesvietā. Pieejama arī fizioterapeitisko procedūru tūre dzīvesvietā (tas, piemēram, ļoti aktuāli pēc pārciesta insulta). Pieejami mutes higiēnas pakalpojumi. Aktuālākā informācija publicēta medicīnas centra mājas lapā internetā – www.ludzahospital.lv

coloring.cool