LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Clear
21°C
 
A A A

Ludzas novada Bērnu un Jauniešu centrs uzņem jaunus audzēkņus!

Jaunais mācību gads iesācies ne tikai skolās un pirmsskolas iestādēs, bet arī Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrā, kur pirmā mācību nedēļa aizvadīta aktīvā ritmā. Šeit, uz atvērtajām durvju dienām, jeb “Aktīvo pēcpusdienu” pulcējās gan esošie, gan topošie audzēkņi, kas ar interesi devās noskaidrot un atrast sev piemērotāko brīvā laika nodarbi.

Ludzas novada BJC ir izglītības un interešu centrs Ludzā, kas bērniem un jauniešiem piedāvā attīstīt savas radošās prasmes un saturīgi pavadīt savu brīvo laiku. Gatavojoties jaunam darba cēlienam, Ludzas BJC iepazīstināja bērnus un jauniešus ar plašo nodarbību klāstu. Ludzāniešiem nudien ir paveicies- pulciņu šeit ir ļoti daudz un katrs spēs atrast to, kas nāk pie sirds, vai tā būs māksla, mūzika vai dejas, riteņbraukšana, foto un kino, varbūt teātris un literārā jaunrade, visbeidzot ar uzņēmējdarbību un projektu vadību. Lai saprastu – jāizmēģina, līdz ar to “Atvērto durvju” dienu laikā katra pulciņa durvis bija vaļā un ikviens interesents spēja ielūkoties, iepazīties ar pasniedzējiem un pat izmēģināt sev tīkamāko nodarbi.

Rokdarbu nodarbību “Citādi rokdarbi” kabinetā valdīja visnotaļ mājīga atmosfēra, uz rokdarbu pulciņu BJC telpās jaunieši pulcējas trešdienās un piektdienās, un kā stāsta pulciņa pasniedzēja Ilze Loce, nodarbību aktivitātes ir visdažādākās- tā ir aušana, brošu un dekoru veidošana, todien meitenes veidoja skaistu sienas dekoru. Pulciņā ir arī jaukas tējas pauzes, nereti jaunietes cep ko gardu pie tējas, piemēram, vafeles.

FOTO- rokdarbu pulciņa dalībnieces Marta un Viktorija. Marta rokdarbu pulciņu apmeklē jau otro gadu un visinteresantākais uzdevums šķitis pagatavot brošu. Rokdarbu pulciņš nav vienīgais, ko apmeklē Marta, paralēli tam jauniete dejo BJC tautas deju  kolektīvā “Žeperi”, jaunietes interešu loks ir plašs.

Nebijusi aktivitāte rosījās ap Lego robotikas pulciņa kabinetu. Pulciņš BJC darbojas jau otro gadu un, kā stāta Lego robotikas pasniedzējs Edmunds Kadakovskis “Daudziem Lego robotika saistās ar klucīšu likšanu un spēlēšanos, bet patiesībā tās ir durvis kā uz loģiskās domāšanas, tā radošuma, sociālo un komandas veidošanas  prasmju attīstīšanu.”

Neskatoties uz neilgo pulciņa pastāvēšanas laiku, tā dalībnieki sevi šajā jomā jau ir pierādījuši, un ne vien piedalās dažādos konkursos, bet arī gūst lieliskus rezultātus. “Ar saviem audzēkņiem varu tikai lepoties, dažas uzvaras ir gūtas caur asarām un neatlaidību ko mācu nodarbībās. Protams, mēs nevaram sacensties ar organizācijām, kurām ir 5, 10 un vairāk roboti, bet ļoti svarīgi ir bērniem mācīt ne vien kā būvēt robotus, bet arī raksturu, neatlaidību, komunikāciju un saskarsmes prasmes, ko lieliski var iemācīt caur Lego robotiku”. teic Edmunds.

Foto- Arī meitenēm interesē roboti! Kate nodarbības apmeklē jau otro gadu un jau ir guvusi godalgotas vietas robotikas sacensībās.

BJC direktore Eleonore Obrumāne sākot jauno mācību gadu ir entuziasma pilna- ” Priecē interese gan no vecāku, gan no jauniešu puses. Bērniem apnīk, kad ir viens un tas pats, līdz ar to, ar katru gadu skolotājs aug un attīstās kopā ar saviem audzēkņiem. Nodarbību klāstu mēģinām dažādot, pasniedzēji cenšas un iegulda lielu darbu, katrai nodarbībai jo īpaši gatavojoties. “

Pieteikties nodarbībām var ikviens interesents vecumā, vidēji no 7-25 gadiem. Programma darbojas 9 mēnešus un uzsākot jauno mācību gadu ir jāraksta jauns iesniegums. Aicinām bērnus un jauniešus pavadīt savu brīvo laiku radoši un lietderīgi, un priecē, ka izvēles iespēju mūsu pilsētā netrūkst!

Par nodarbību laikiem informēsim pēc programmu apstiprināšanas. Informācija būs pieejama: mājaslapās www.ludzasbjc.lvwww.ludza.lv.

Pieteikšanās un iesniegumi jāiesniedz, Tirgus ielā 22, Ludzā. 

Informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Dukaļska

 

coloring.cool