LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 15. jūnijs
Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta
Ludza
Mostly cloudy with showers
21°C
 
A A A

Ludzas muzejs nosvinējis savu pirmo simtu

Vakar, 18. decembrī, svinīgā pasākumā Ludzas Tautas namā pulcējās Ludzas Novadpētniecības muzeja darbinieki un viesi, lai sveiktu muzeju 100. gadadienā kopš tā dibināšanas pirmsākumiem 1918. gadā.

Svinīgajā pasākumā muzeja darbiniekus sveica un ar pateicības rakstiem godināja Ludzas novada domes priekššedētāja vietniece sociālajos, izglītības un kultūras jautājumos Jevgenija Kušča un pašvaldības izpilddirektors Sergejs Jakovļevs. Par profesionālu, radošu un apzinīgu darbu Pateicības raksti tika piešķirti Ludzas Novadpētniecības muzeja direktorei Milānai Bulei un direktores pienākumu izpildītājai Ivetai Matvejenko, kā arī citiem muzeja darbiniekiem, kas gadu gaitā ir gādājuši par muzeja krājumu uzturēšanu, papildināšanu un muzeja darbības virzienu un apmeklētājiem piedāvāto iespēju paplašināšanu, attīstību un modernizāciju: Ainai Losevičai, Valērijam Dzevaltovskim, Jūlijai Supovai, Ritai Kučānei, Aijai Zīmelei, Andrim Misānam, Marijai Tabunei, Anitai Stepanovai, Gunāram Ņukšam, Oļegam Pikaļovam, Tatjanai Šladtei, Aigaram Matisānam.

Tika godināti arī tie darbinieki, kas kādreiz strādājuši Ludzas Novadpētniecības muzejā. Sveikt muzeju bija ieradušies arī viesi no Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas, Latgales Kultūrvēstures muzeja, Bauskas Novadpētniecības un Mākslas muzeja, Balvu Novada muzeja, Ludzas Mūzikas pamatskolas, Ludzas novada Bērnu un jauniešu centra, Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas, Ludzas pilsētas ģimnāzijas, Ludzas 2. vidusskolas, Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes un citi daudzi viesi. Svinīgu gaisotni radīja Mūzikas skolas, Ludzas pilsētas ģimnāzijas, Ludzas 2. vidusskolas, Ludzas novada Bērnu un jauniešu centra, Isnaudas Tautas nama un Pildas Tautas nama sniegtie muzikālie un teatrālie priekšnesumi. Īpaši ar savu klātbūtni, laba vēlējumiem un svētību pagodināja Ludzas Romas katoļu draudzes priesteris Jānis Kolns un Ludzas pareizticīgo draudzes priesteris Sergejs Kiričenko.

Ludzas Novadpētniecības muzejs ir vecākais un viens no ekspozīcijām bagātākajiem muzejiem Latgales reģionā. Muzeja 7 ekspozīciju telpās, Brīvdabas un etnogrāfijas nodaļā un atklātajās krātuvēs izvietoti 5 tūkstoši eksponātu. Taču muzeja slēgtajās krātuvēs glabājas 40 tūkstoši priekšmetu, kas apkopoti 17 kolekcijās. Arheoloģijas, Numismātikas, Faleristikas, Mākslas, Etnogrāfisko un sadzīves priekšmetu, Fotogrāfiju, Tekstīliju, Dabas nodaļas priekšmetu kolekcijas pārsteidz ar savākto retumu bagātību un daudzveidību. Mēs varam lepoties ar savu muzeju un pateicamies muzeja darbiniekiem, kuri gadu no gada profesionāli un radoši rūpējas par šo vērtību saglabāšanu un rada aizvien jaunas ekspozīcijas un pasākumus, kas piesaista dažādas iedzīvotāju grupas. Lai Ludzas Novadpētniecības muzejam vēl priekšā vēl daudzi jo daudzu gadu simteņi, kuru laikā tas kļūst aizvien bagātāks, apmeklētājiem pievilcīgāks un vienmēr ieņem svarīgu lomu bērnu, jauniešu un pieaugušo izglītošanā!

 

coloring.cool