LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 18. maijs
Inese, Inesis, Ēriks
Ludza
Cloudy
13°C
 
A A A

Ludzas muzejā – Vladislava Paura “Pavasara melodija”

Marta beigās, kad daba mostas pretī pavasarim un silta saule spoži atspīd dvēselē 2017.gada 22.matā tika atklāta Vladislava Paura akvareļu izstāde “Pavasara melodija”. Savos darbos autors prasmīgi iemūžinājis Latgales ainavas un klusās dabas. Šo juteklisko pasauli pasākuma apmeklētājiem lieliski papildināja Viktora Kustrova un Denisa Zinovjeva muzikālais priekšnesums.

Gaismas un ēnu spēles dabā un pilsētas ainavās liek atdzīvoties katrai kompozīcijai un nemanāmi ievilina gleznu stāstos, kur autors mums atklāj pats sevi un savu skatījumu uz būtisko pasaulē. Autora kompozīcijas veido izteikti savpatu mākslas stilu, autora rokrakstu, kas ne tikai rada mākslinieka atpazīstamību un sagādā mākslas darba uztvērējam prieku, bet arī spēcina mainīgā laikmeta piedāvātās situācijās,cilvēku savstarpējās attiecības. Vladislava Paura akvareļos atspīd pavasara dabas mošanās, vasaras sulīgums, rudens zemes smarža, ziemas baltā atklātība un visam pāri – mīlestība par savu dzimto Latgali, jo viņš dzimis 1945. gada 23. maijā Rēzeknes rajona Dukstigalā. Beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Rēzeknes filiāli, pēc tam Latvijas Valsts mākslas akadēmijas Pedagoģijas nodaļu, 1994. gadā ieguvis mākslas maģistra grādu, kopš 1986. gada ir Mākslinieku savienības biedrs.  

Kopš 1972. gada mākslinieks strādā  kā pedagogs – vispirms Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolā, tad Latvijas Mākslas Akadēmijas Latgales filiālē, pēc tam Rēzeknes Skolotāju institūtā un joprojām turpina strādāt Rēzeknes Augstskolas Pedagoģijas fakultātē kā asociētais profesors. Vairākus gadus viņš vadījis Mājas kultūras izglītības katedru un vēl aizvien aizrautīgi iedvesmo studentus ar savām idejām, vadot  studiju programmu „Vides dizains”.

Izstādes atklāšanā mākslinieks uzsvēra, ka Ludza viņam ir īpaši mīļa – mūsu pilsētā V. Paurs uzsāka darba gaitas, 1987. gadā Ludzas Novadpētniecības muzejā tika atklāta gleznotāja pirmā personālizstāde.  Bija jūtams, ka atkalredzēšanās ar Ludzu sagādāja māksliniekam daudz patīkamu atmiņu.

Aicinām izbaudīt pavasara melodiju V. Paura akvareļos.

coloring.cool