LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 13. maijs
Ira, Iraīda, Irēna, Irina
Ludza
Mostly cloudy
15°C
 
A A A

Ludzas mākslas skolas tērpu kolekcijas augsti novērtētas Starptautiskajā netradicionālās modes skatē

J.Soikāna Ludzas mākslas skola guva lieliskus rezultātus Starptautiskajā netradicionālās modes skatē – konkursā “Rakstu rakstus izrakstījām”. Konkursu organizēja Špoģu Mūzikas un mākslas skola Latgales reģiona mākslas skolām, tas noritēja 17. februārī Malnavas koledžas filiālē ‘’Višķi’’.

Iveta Ladusāne, J.Soikāna Ludzas mākslas skolas direktores vietniece audzināšanas un radošajā darbā, pastāstīja, ka konkursā Ludzas mākslas skola prezentēja divas kolekcijas.

Kolekcija “Sejas grāmata” ieguva 1.vietu (vecuma grupā līdz 12 gadiem). Dalībnieces – Keita Ulase, Daniela Zvonņikova, Loreta Lisovska, Inga Boroduļina, Marta Batņa, Laura Mortuzāne, Diāna Žeikare, Vlada Dalibo, Jana Stepanova, Nensija Kublicka, Sabīne Bierestovska. Mūzikas pavadījums – “Skaista muižeņa”, latgaliešu tautas dziesma, izpilda Ludzas novada bērnu un jauniešu centra popgrupa “Cielaviņa”

Kolekcijas apraksts

Ikvienam ir sava sejas grāmata, kas tiešsaistē ir sociālā parādība. Tā ir atvērta, tik jāprot to lasīt. Mūsu sejas grāmatas bez nopietnas didaktikas un ar MĪLESTĪBU stāsta par mūsu muižas skaistumu, tautu meitām un tautu dēliem. Kolekcija draudzīgā valodā uzrunā, stāsta un aicina aplūkot latgaļu  arheoloģiskā tautu tērpa villaines krāšņumu un saktu pielietošanas iespējas.

Mīlestību uz dzimteni, jau nevar iemācīt “grāmatas lasot” vai tiešsaistē, bet jo vairāk zināšanu, jo vairāk domu, jo vairāk jūtu. Mums ir ar ko lepoties!

2.kolekcija, ko vedām (vecākā grupa – no 12 gadiem), astoņu skolu konkurencē guva atzinību, un atzīmēja mūsu jauniešus par pozitīvu enerģiju un patiesām emocijām. Kolekcijas nosaukums – “Spoguļoties”. Dalībnieki – Jūlija Garbuzova, Alise Bleive, Līga Romancāne, Ilona Nikitina, Linda Gutakovska, Ērika Čerņavska, Makss Sļadzevskis, Māra Gutāne, Marika Audijāne, Artūrs Bauska.

Kolekcijas apraksts

Spogulis joprojām ir viena no grūtāk izskaidrojamajām, mistiskajām lietām uz zemes. Spogulis ir kā saikne starp mūsu un kādu citu pasauli… Tā arī šodien, raugoties spogulī, mēs uzdodam sev jautājumus – kas mēs esam, no kurienes nākam, kādu mantojumu nesam sev līdzi?

Ritmiskā mūsdienu tempā, ar spoguļa starpniecību, skatāmies 10 gadsimtus atpakaļ uz latgalisko arheoloģisko tautas tērpu. Tērpos esam iepinuši latgalisko garu un izceļam tā praktiskumu. Villaiņu bārkstis ir izklīdušas meiteņu augumos un krāsas draiskulīgi izkrāso nopietnību. Akcentējam un spēlējamies ar rotaslietām – tās ir mūsu pusei raksturīgās – važiņkrelles, kaklariņķi, vainadziņi, piekariņi. Meitenēm vienmēr ir paticis rotāties… Pats vilka nags liek spoguļoties vīrietim, izceļot vīrišķību un drosmi.

Tā nu mēs spoguļojamies, izkāpjot no rāmjiem, lūkojamies pagātnē un dzīvojam šodienā. Skaties!

Informāciju publicēšanai sagatavoja

Svetlana Rimša,

Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību vadītāja

 

coloring.cool