LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Partly sunny
9°C
 
A A A

Ludzas mākslas skolā skatāma Imanta Urtāna fotoizstāde

Imants_izstade_makslas_skola (2)J.Soikāna Ludzas mākslas skolas otrajā stāvā visu janvāri skatāma reiz ludzānieša Imanta Urtāna fotogrāfiju izstāde kā veltījums aizejošajam gadam. Skatītāju vērtējumam tiek eksponētas 12 emocionālas, iedvesmojošos, tēlainas un gaišas fotogrāfijas, kuru galvenie tēli ir savvaļas zirgi Jelgavā.

Autors par sevi raksta:

Dzimis 1960.g. 6.oktobrī Kārsavā, bērnību pavadīju Ludzā līdz 10.klasei.

Fotografēju no bērnības, taču nopietnāk fotogrāfijai pievērsos pēdējos 10 gados.

Fotografēšana nav saistīta ar pamatdarbu, bet nav arī vienkārši otra profesija. Tas ir dzīvesveids, tas ir atšķirīgs skats uz apkārtējo pasauli.

Man ir veiksmīga sadarbība ar laikrakstiem “Laiks” un “Brīvā Latvija”, kuru lasītāji ir tautieši ārzemēs. Šajos nedēļas laikrakstos tiek publicētas manas fotogrāfijas, kas ataino notikumus Latvijā un interesantu, pazīstamu cilvēku portreti. Sadarbībā ar laikrakstu redakciju, kura vienlaicīgi ir arī grāmatu izdevniecība, piedalos arī grāmatu ilustrēšana.

Veiksmīga sadarbība ir ar Latvijas Nacionālo teātri. Īpaši jāatzīmē populārās režisora V.Lūriņa izrādes “Latgola.lv” un “Latgola.lv-2”, kuru scenogrāfijā tiek izmantotas manas fotogrāfijas, kas ataino dzīvi Latgales laukos tai skaitā lauku vidē fotografējot arī teātra aktierus savās izrādes lomās.

Manas fotogrāfijas ir guvušas atzinību nozīmīgos starptautiskos konkursos:

-2010.gadā. Fotokonkurss “Trierenberg Super Circuit 2010” Lincā (Austrija) – 2 zelta medaļas;

-2011. gadā. Fotokonkurss “Baltic Wedding and Portrait Photograph 2011” – 1.vieta kategorijā “Kāzu reportāža”, 2.vieta kategorijā “Dzīvnieki”;

-2011. gadā Novi Sad (Serbija) fotokluba konkurss International Salon of Photography „Animals” – sudraba medaļa.

P.S. Februāra vidū tiek plānota tikšanās ar autoru. Sekojiet līdz informācijai!

I.Urtāns un S.Vorkale

coloring.cool