LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 24. jūnijs
Jānis
Ludza
Intermittent clouds
24°C
 
A A A

Ludzas “Līdzdalībai nav vecuma” – viena no 160 biedrībām, kas saņēmušas atbalstu kvalitatīvākai ikdienai novados

18937Kopš 2013. gada 160 Latvijas biedrības un nodibinājumi saņēma 712 100 eiro lielu Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Nāc un dari! Tu vari!” atbalstu dažādu ieceru īstenošanai savos novados. Šonedēļ atbalstu saņēma arī Ludzas biedrība “Līdzdalībai nav vecuma”. Kopumā norises atbalstītas 79 pašvaldībās, aptverot 108 350 iedzīvotājus pilsētās un lauku apvidos.

Ļoti aktīvi 77 biedrības “Līdzdalībai nav vecuma” biedri, pārsvarā seniori, kurus darbība Ludzā ir visai pamanāma – labdarības akcijas, rokdarbu izstādes, pieredzes apmaiņas braucieni, izstādes un izglītojošas ekskursijas. Biedrībai izdodas iesaistīt dažāda vecuma interesentus savā darbībā, sevišķi jaunāko paaudzi. Ludzas seniori vēlas iedrošināt ikvienu, kurš vientulīgi pavada dienas savās mājās, iesaistīties, piedalīties un nākt talkā, lai iekrāsotu dzīvi sev un savai pilsētai.

Borisa un Ināras Teterevu fonda piešķīrums projektam ’’Dzīvo līdzi – dzīvo labi Ludzā” (EUR 5`010) paver jaunas iespējas – vismaz 30 dalībnieki pilnveidos savas prasmes darbā ar datoru, 50 – iekļaus savā ikdienas ritmā nūjošanas vai vingrošanas nodarbības, 30 – iesaistīsies labdarības akcijās.      

Visas organizācijas, kas saņēma fonda atbalstu, ar savu rosību bagātina apkaimes iedzīvotāju dzīvi un palīdz līdzcilvēkiem. Atbalstīto organizāciju aktivitātes aptver dažādas jomas. Trīs gadu laikā programmas ietvaros atbalstītas 38 organizāciju kultūras un radošas ieceres, sociālās palīdzības jomā īstenoti 34 projekti, 32 aktivitātes ietver darbu ar bērniem un ģimenēm, 28 – darbu ar senioriem, jauniešu iniciatīvas īstenotas 22 projektos, citas jomas skar vēl seši projekti.

Plašāk par rezultātiem skaitļos lasiet infografikā.

Visvairāk projektus īstenoja organizācijas Latgalē (41). Savukārt Vidzemē īstenotas 39 iniciatīvas, Kurzemē – 36, Zemgalē – 23 un Rīgā īstenots 21 projekts.

Projektu pieteikumu iesniegšana programmas „Nāc un dari! Tu vari!” ietvaros ir noslēgusies un šonedēļ notika beidzamā granta līgumu parakstīšana. Tās rezultātā fonda programmas atbalsts piešķirts astoņām biedrībām: Jaunpils novada biedrībai “7 balles”, Apes attīstības atbalsta klubam, biedrībai “Zvannieku mājas” no Cēsu novada, Ludzas biedrībai “Līdzdalībai nav vecuma”, Tukuma biedrībai “Radošo personību klubs LIGZDA”, Vānes pagasta sieviešu klubam “Gunna”, Rīgas biedrībām “kim? Laikmetīgās mākslas centrs” un “Mākslas izglītības centrs TRĪS KRĀSAS”.

Aicinām iepazīties ar atbalstīto organizāciju projektu aprakstiem šeit.

Līgumu parakstīšanas fotogaleriju aplūkojiet šeit: https://failiem.lv/u/bywwcykt

Programmā “Nāc un dari! Tu vari!” projektu pieteikumu pieņemšana ir noslēgusies. Šogad atbalstīto projektu īstenošana turpināsies 2016.gadā.

2013. gadā atbalstītajās organizācijās īstenoto aktivitāšu labumu guvēju skaits sasniedza 21 350 iedzīvotājus 35 novados, savukārt 2014. gadā – jau 35 500 iedzīvotājus 48 novados, bet šogad atbalstītajās organizācijās īstenoto aktivitāšu kopējais labuma guvēju skaits ir jau 51 500 cilvēki 50 novados.

Organizāciju veikums programmā „Nāc un dari! Tu vari!” ir ieguldījums to ilgtermiņa attīstībā. Organizāciju darbību atzinīgi novērtējušas vietējās pašvaldības un to veiksmīgā sadarbība ir labvēlīgi ietekmējusi vietējo iedzīvotāju ikdienas dzīvi.

Diana Germane

Sabiedrisko attiecību speciāliste    
Tālrunis: (+371) 26 435 463

e-pasts: [email protected]
www.teterevufonds.lv

Facebook mūs var atrast šeit.

Youtube mūsu darbus skatiet šeit.

Lai saņemtu fonda jaunumus, pieraksties šeit.

coloring.cool