LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Mostly sunny
30°C
 
A A A

Ludzas jaunieši ēno

Ēnu diena ir visā pasaulē populārs skolēnu karjeras izglītības pasākums. Šogad tas Latvijā  norisinājās 13. februārī. Ēnu dienas  mērķis ir veicināt izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzēt skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir laba iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

Pateicoties portālam www.enudiena.lv, ar katru gadu Ēnu dienas piedāvājums kļūst arvien mobilāks un ērtāks. Šeit vienuviet ir sasniedzama visa Latvija – katrs skolēns vispirms izpēta piedāvātās ēnojamās  vakances, tad   nosūta tiešsaistē savu pieteikumu , apliecinot Ēnu devējam savu dalību Ēnu dienā , un gaida apstiprinājumu.

Arī liela daļa Ludzas novada skolēnu izmantoja šīs mūsdienu digitālās iespējas un pieteicās par “ēnām” visdažādāko profesiju pārstāvjiem – programmētājam, tiesnešiem, satversmes Juridiskā departamenta vadītājai, “PrivatBank” mājaslapas administratoram, retro apģērbu veikala vadītājam, radio raidījumu vadītājam un producentiem, Rēzeknes tehnoloģiju akadēmijas dekāniem un  lektoriem u.c

Taču Ludzas novada jauniešiem ir arī cita iespēja – jau vairākus gadus Bērnu un jauniešu centra darbinieki palīdz atrast ēnojamo profesiju tepat Ludzā vai tuvākajā apkārtnē.  Šogad Ludzas novada skolēni ēnoja tādās iestādēs kā Ludzas novada pašvaldība, Valsts robežsardze, Valsts robežsardzes Aviācijas pārvalde, Ludzas medicīnas centrs, Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs, vetaptieka, Valsts probācijas dienests, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs” Rēzeknē  u.c.

Ēnu dienu kā pasākumu atbalsta arī Eiropas Sociālā fonda projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālajās izglītības iestādēs”. Pēc projekta koordinatores Ineses Romanovas  sniegtās informācijas, ārpus Ludzas novada šogad ir “ēnojuši” astoņpadsmit 7.-12. klašu skolēni.

Ēnu diena nav obligāts pasākums. Kā atzīst pedagogi-karjeras konsultanti, ne visi skolēni izmanto iespēju vērot kādas profesijas pārstāvja darba ikdienu, taču tie, kuri to dara, attīsta savas komunikācijas prasmes, mācās sadarboties, pieņemt lēmumus un risināt problēmas, jo ēnu dienā blakus nestāv ne vecāki, ne skolotājs. 

Kā ziņo portāls www.enudiena.lv, šogad valstī pieprasītākās ēnojamās  profesijas skolēnu vidū bija programmētājs, fizioterapeits un  pilots.

Ēnu dienas rīkotājs, organizācijas “Junior Achievement Latvia” vadītājs Jānis Krievāns uzsvēra, ka tendence ēnot visdažādāko jomu speciālistus, bet ne tik daudz vadītājus, sabiedrībā pazīstamas personības vai politiķus,  ir novērojama arī šogad.

Sirsnīgu paldies gribas pateikt visiem darba devējiem, kas laipni uzņēma ēnotājus un veltīja viņiem savu dārgo laiku, pacietīgi atbildot uz jautājumiem, skaidrojot savas profesijas specifiku, rādot un stāstot.

Informāciju sagatavoja

Projekta koordinatore I.Romanova,

Ludzas novada Bērnu un jauniešu centra Jaunatnes lietu speciāliste S.Binovska

coloring.cool