LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Trešdiena, 2021. gada 16. jūnijs
Justīne, Juta
Ludza
Mostly sunny
18°C
 
A A A

Ludzas bibliotēkā tiekas Ludzas igauņu pētnieki

13. augustā Ludzas pilsētas galvenajā bibliotēkā notika izzinošs pasākums – konference “Ludzas igauņu valoda, kultūra un senču zeme”. Zinātnieki, pētnieki un lektori no Tartu un Helsinku universitātēm bija ieradušies, lai klātesošos iepazīstinātu ar Ludzas igauņu mantojumu. Konferences laikā bija iespēja uzzināt par Ludzas igauņu izcelsmi un vēsturi, Baltu un Baltijas jūras somu kontaktiem un atnākšanu, Baltu valodu koka iedalījumu dažādos laika periodos, latviešu un latgaliešu valodas aizguvumiem.

Uldis Balodis, kurš pārstāvēja Rietumu apdraudēto valodu dokumentācijas institūtu, dalījās iespaidos, kurus guva, tiekoties klātienē ar Ludzas igauņu pēctečiem un apmeklējot viņu apdzīvotās vietas. Sniedza ieskatu grāmatas Ludzas igauņu ĀBECE tapšanā.

Patiesu sajūsmu izraisīja pasākumā ieradušies Ludzas igauņu pēcteči, kuri dalījās atmiņās stāstu, video un foto formātos. Par muzikālu pavadījumu pasākumā gādāja folkloras kopa “Ilža”, piepildot bibliotēkas telpas ar Ludzas igauņu dziesmām.

Milzīgu pateicību izsakām visiem konferences viesiem, pasākuma iniciatoram Uldim Balodim, lektoriem un tulkiem. Apbrīnojam neizmērāmu ieguldīto un nesavtīgo darbu mūsu dzimtās puses igauņu identitātes stiprināšanā.

Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas bibliogrāfe

Viorika Puļča

coloring.cool