LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 19. aprīlis
Vēsma, Fanija
Ludza
Clear
3°C
 
A A A

Ludzas 2. vidusskola svin tautas svētkus

md410. novembrī Ludzas 2. vidusskolas skolēni, vecāki un skolotāji aktīvi iesaistījās Mārtiņdienas svinēšanas pasākumos. Mārtiņi latviešu gadskārtu paražās ir svinama diena, kas iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu. Sagaidot Mārtiņus, skolēni zīmēja gaiļus, mācījās tautasdziesmas.

Latviešu valodas skolotājas Inta Trukšāne un Anžela Rutkovska organizēja un novadīja tematisko pēcpusdienu 1.a, 2.a, 3.a un 4.a klasēm. Pasākuma laikā dažādās aktivitātēs tika iesaistīti visi sanākušie skolēni. Dziedāja kopīgās dziesmas, gāja rotaļās, piedalījās gaiļu cīņas. Bērni minēja arī mīklas. Tas bija grūti, tāpēc tika jautāts, kas jādara, lai iemācītos veikli minēt mīklas. Atbildes bija dažādas, taču skolēni saprata, ka galvenais ir domāt, bet, lai varētu kaut ko izdomāt, ir daudz jālasa un jāpēta pasaule sev apkārt. Pasākums izdevās, jo skolēni ieguva gan informāciju par senajiem latviešu tautas svētkiem, gan guva daudz pozitīvu emociju kopīgajās rotaļās un aktivitātēs. Ieguvēji ir arī skolēni aktieri, jo viņi smēla nepārprotami vērtīgu pieredzi – uzstāšanos lielas auditorijas priekšā.md7

Pēc mācību stundām notika Mārtiņdienas tirdziņš. Skolā tā ir ikgadēja ļoti gaidīta un populāra tradīcija. Plātsmaizes, pīrāgi, augļi un augļu salāti, suvenīri – gardumi, pašu gatavotas lietas un vēl daudz kas cits varēja nonākt tirdziņa apmeklētāju vēderā vai īpašumā. Liels paldies vecākiem par ieguldīto darbu, lai tirdziņā varētu piedalīties jaunāko klašu bērni.

md3Svētki izdevās. Skolēni daudz uzzināja un varēs pastāstīt par Mārtiņdienu.

Ludzas 2. vidusskolas direktores vietniece

audzināšanas darbā Velta Zbitkovska

coloring.cool