LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Piektdiena, 2021. gada 18. jūnijs
Madis, Alberts
Ludza
Clear
19°C
 
A A A

Ludzānietis izglābj slīkstošu cilvēku

9. decembrī ūdenstilpē Ludzā slīka cilvēks. Pirmie notikuma vietā ieradās VUGD Latgales reģiona brigādes Ludzas daļas komandieris Jānis Klodāns un vada komandiera vietnieks Aldis Guitans, informē VUGD.
Daļas komandieris uzreiz devās glābt slīkstošo. No sākuma ledus izskatījās noturīgs, taču jo vairāk viņš tuvojās glābjamajam, jo vairāk ledus krakšķēja un plaisāja. Pietuvojoties cilvēkam rāpus, bet atrodoties drošā attālumā, J. Klodāns pasniedza slīkstošajam mietu, bet cilvēks bija jau bez spēkiem un nevarēja aizķerties aiz tā. Kādu laiku glābējam izdevās turēt slīkstošo aiz kapuces, taču kapucei sāka pogāties vaļā rāvējslēdzējs un cilvēks varēja nokļūt zem ūdens. Pieķerdamies virvei, kuras otru galu turēja kolēģis, J. Klodāns pieņēma lēmumu tuvoties slīkstošajam, lai viņu ar rokām varētu saķert un noturēt virs ūdens, bet arī pats ielūza ledū. Atrodoties ūdenī, viņš tomēr noturēja slīkstošo virs ūdens, līdz ieradās palīdzība.
Pateicoties Ludzas daļas komandiera J. Klodāna drosmīgai rīcībai tika izglābts cilvēks. Paldies par drosmīgo rīcību!
VUGD aicina iedzīvotājus būt līdzatbildīgiem, neriskēt ar savu veselību un dzīvību, kā arī nepaiet vienaldzīgi garām, ja redzat, ka bērni vai pusaudži slidinās pa nedrošo ledu – brīdiniet viņus par bīstamību, bet, ja pamanāt, ka cilvēki ir aizgājuši pārāk tālu no krasta un var rasties problēmas atgriezties atpakaļ, kā arī, ja cilvēks ir ielūzis ledū, nekavējoties zvaniet 112.
 
Informācijas avots: Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests
coloring.cool