LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 13. jūnijs
Uva, Ainārs, Zigfrīds
Ludza
Intermittent clouds
16°C
 
A A A

Ludzā uzstāda piemiņas akmeni Latvijas Brīvības cīņās kritušo piemiņai

Atzīmējot Lāčplēša dienu, 11. novembrī Ludzas kapos tika atklāts piemiņas akmens Latvijas Brīvības cīņās kritušo piemiņai.  Kā vēsta Ludzas Novadpētniecības muzeja darbinieki, tad Ludzas kapos apbedīti pieci Latvijas landesvēra karavīri. 

Svinīgajā piemiņas brīdī klātesošos uzrunāja Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs, Zemessardzes 32. kājnieku bataljona komandieris majors Edgars Belinskis. Iesvētīt pieminekli ieradās Ludzas Jaunavas Marijas Debesīs Uzņemšanas katoļu baznīcas priesteris prāvests Rodions Doļa un vikārs Juris Skutels un Ludzas Pareizticīgās baznīcas priesteris Sergejs Kiričenko. Piemiņas brīdī piedalījās Zemessardzes 3. Latgales brigādes karavīri, zemessargi un veterāni.

Savā uzrunā domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs atzīmēja, ka Lāčplēša diena mums visiem ir kā atgādinājums, ka brīvība un neatkarība Latvijas valstij nav nākusi tāpat vien, tā nav vēsturiska nejaušība. Tāpat priekšsēdētājs aicināja šodien iedegt sveces, godināt cilvēkus, kuri cīnījās par mūsu valsts neatkarību visos laikos!

Kā stāsta E. Mekšs, ideja par piemiņas vietas izveidi Ludzas pilsētā radusies nesen kopā Zemessardzes 32. kājnieku bataljona komandieri, majoru Edgaru Belinski. Akmens, kas tika izmantots piemineklim par pamatu atrasts tepat Ludzā, Tālavijas ielas būvdarbu laikā. Piemiņas plāksni izgatavoja Mindaugas Griņovs.

Aicinām ikvienu iedzīvotāju iedegt sveces savās mājās, piemiņas vietās, kā arī centrālajā laukumā pie pašvaldības ēkas, šodien  līdz plkst. 20:00, pieminot mūsu varoņus un pateicoties viņiem par to, ka šodien dzīvojam savā valstī  –  Latvijā.

Informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Dukaļska

 

coloring.cool