LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Mostly sunny
31°C
 
A A A

Ludzā top jauns bērnu rotaļu laukums

Dāsnums, nesavtīgums, dzimtenes mīlestība vai kādi citi mums nezināmi apstākļi pamudināja Julianu Mekšu ziedot  55 480 mārciņu Ludzas novada pašvaldībai. Parasti ziedo oligarhi vai ļoti bagāti cilvēki, taču Julians nebija ne bagāts, nedz arī ietekmīgs vīrs, tieši otrādi viņš dzīvoja ļoti trūcīgi un vientuļi, iespējams ļoti ilgojās pēc dzimtenes. Julians Mekšs, dzimis 1916. gada 14. janvārī Ludzas novada Pildas pagasta Gorku sādžā. No 1940.gada līdz 1944.gadam, kad tika iesaukts armijā, strādāja Pildas skolā par vācu valodas un matemātikas skolotāju. Kopš 1947.gada dzīvoja Anglijā, Latvijā tā arī neatgriezās.

Testamentā Julians Mekšs izteica savu pēdējo gribu attiecībā uz personīgo un mantisko sadali, daļu mantojuma novēlot Ludzas novada pašvaldībai. Ludzas novada pašvaldība pieņēma mantojumu un apsola, ka dāvinājums tiks izlietots atbilstoši Juliana Mekša pēdējai gribai, izbūvējot bērnu/jauniešu rotaļu laukumu Ludzas pilsētas skolu teritorijā. Laukums būs pieejams visiem bērniem un jauniešiem. Ludzas novada pašvaldība līdzfinansē šo projektu.

Ir veikts atklāts konkurss un noslēgts līgums ar būvuzņēmēju SIA “Go Play” par bērnu rotaļu laukuma izbūvi. Jau 11. maijā ir uzsākti darbi un pie Ludzas pilsētas ģimnāzijas 2. korpusa top jauns bērnu rotaļu laukums.  

 

Projektu vadītāja

Ilona Mekša

coloring.cool