LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 24. jūnijs
Jānis
Ludza
Intermittent clouds
22°C
 
A A A

“Ludza – tas ir mans sākums un mana laime” H. Franks

DSC_1187Projekta „Ludzas Lielās sinagogas restaurācija un ebreju garīgā mantojuma atdzimšana” ietvaros notika radošās darbnīcas par multumediālās ekspozīcijas veidošanu. Šajā darbnīcā piedalījās arī Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas darbinieki.

DSC_1201Projekta partneru Hordlandas Muzeju centra (Norvēģija) eksperte Mariela Norheim triju dienu laikā mācīja, kā veidot filmas Windows Movie Maker programmā. Radošās darbnīcas gaitā tika izveidoti trīs video. Bibliotēkas darbinieki izveidoja nepilnu četru minūšu filmu par Ludzā dzimušo, pasaules slaveno kinodokumentālistu Hercu Franku.

DSC_1217Renovētajā Ludzas Lielajā sinagogā tiks veidota Ludzas Novadpētniecības muzeja filiāle un pakāpeniski izveidotas četras ekspozīcijas: Ludzas geto ekspozīcija, fotogrāfa Vulfa Franka un kinodokumentālista Herca (Gercela) Franka darbu multimediālo ekspozīcija, Ludzas ebreju vēstures audiovizuālo ekspozīcija un ebreju dzīves un ticības ekspozīcija.DSC_1218

Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas darbinieku izveidotā īsfilma „Ludza – tas ir mans sākums un mana laime H. Franks” tiks izmantota kā fotogrāfa Vulfa Franka un kinodokumentālista Herca (Gercela) Franka darbu multimediālās ekspozīcijas daļa.

Inta Kušnere,

Ludzas bibliotēkas direktore

Svetlanas Rimšas foto

DSC_1225

 

coloring.cool