LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira
Ludza
Sunny
15°C
 
A A A

Ludzā sāk darboties bezmaksas pārtikas apmaiņas punkts

22. februārī Ludzā, Latvijas Sarkanā krusta Ludzas komitejas telpās, Latgales ielā 129, tika atklāts bezmaksas pārtikas apmaiņas punkts “Food pick up point”.  Tas ir iedzīvotāju pašpalīdzības veids – ledusskapis, kur tiem, kas vēlas palīdzēt citiem, ievietot produktus, lai tie, kam palīdzība vajadzīga, tos bez maksas varētu paņemt. Šī iniciatīva sniedz iespēju cilvēkiem, labus produktus, kas palikuši pāri, atdot citiem, kuri tos labprāt izmantos gardai maltītei. To var izdarīt darba dienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 15.00. 

Pie ledusskapja pieejama arī instrukcija par to, kādus produktus tajā būtu vēlams atstāt. Tajā norādīts, ka kolektīvajā ledusskapī nedrīkst ievietot produktus atvērtos iepakojumos un pašgatavotus ēdienus, kā arī pirms produkta atstāšanas vai paņemšanas nepieciešams pārliecināties par tā derīguma termiņu un kvalitāti. 

Kā informē Ciblas novada pašvaldība, idejas līdzautore ir Antra Toporkova, Ciblas vidusskolas skolniece, kura ir iesaistījusies līderības, uzņēmējdarbības un izaugsmes programmā Future Heroes. Šo programmu īsteno Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā (sīkāk – futureheroes.lv).

“Food pick up point” līdzautore Antra Toporkova stāsta: – Programmas ietvaros dalībnieki realizē projektus, kas saistīti ar kopēju sabiedrisku labumu. Mūsu komanda realizē projektu, kura gaitā Latvijas teritorijā tiek izveidoti pārtikas apmaiņas punkti “Food pick up point”. Projekta virsmērķis ir samazināt pārtikas produktu nonākšanu atkritumos, šai nolūkā paredzēts izvietot publiski pieejamus ledusskapjus, kur būs iespēja dalīties ar pārtikas produktiem (ievietojot tos ledusskapī), bet citiem cilvēkiem būs iespēja šos produktus paņemt un izmantot savām vajadzībām.

Ar informāciju par jau izvietotu “Food pick up point” punktu projekta ietvaros var iepazīties: https://skaties.lv/…/jaunietes-veido-visiem-pieejamus…/

Informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Dukaļska

Informācijas avots/ FOTO: 

Food pick up point Facebook lapa

Ciblas novada pašvaldības Facebook lapa

 

 

 

 

coloring.cool