LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 15. jūnijs
Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta
Ludza
Partly sunny
8°C
 
A A A

Ludzā prezentē Marinas Kosteņeckas atmiņu krājumu par XX gadsimtu

9. septembrī Ludzas pilsētas galvenā bibliotēka un Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība Ludzas Tautas namā aicināja uz tikšanos ar publicisti un rakstnieci Marinu Kosteņecku. Pasākuma laikā tika prezentēts Marinas Kosteņeckas atmiņu krājums par neseno Latvijas vēsturi “Mans XX gadsimts”. Sarunu vadīja LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone

Marina Kosteņecka ir populāra rakstniece un publiciste, viena no Tautas frontes dibinātājām un aktīva cīnītāja par Latvijas neatkarības atjaunošanu. Viņas biogrāfija ļoti cieši savijusies ar Latvijai izšķirošu laika periodu – neatkarības atjaunošanu. Vēsturiskie notikumi ietekmējuši rakstnieces radošo un personīgo dzīvi un otrādi – Marina Kosteņecka bijusi aktīva līdzdalībniece valsts vēsturē. Tieši tādēļ rakstnieces atmiņām un dzīves stāstam ir īpaša vērtība.

Atmiņu krājumu veido divas grāmatas – “Mans XX gadsimts” un “Vēstules no XX gadsimta” latviešu un krievu valodā. Rakstniece to sauc par mūža darbu un grāmatās dalās ar savu dzīvesstāstu, atmiņām par Latvijai izšķirošiem nesenās vēstures notikumiem un unikālu laikmeta liecību – Atmodas laikā no lasītājiem un atbalstītājiem saņemtām vēstulēm. “Mans XX gadsimts” līdzautors ir Georgs Stražnovs, grāmatu priekšvārdus rakstījuši Dainis Īvāns un Knuts Skujenieks, informē LNB.

Tikšanās laikā ikvienam klātesošajam bija iespēja iepazīties ar rakstnieces dzīvesstāstu, radošo darbību un lomu nesenajos Latvijas vēstures notikumos, ar lielu entuziasmu rakstniece Marina Kosteņecka atbildēja uz ikviena interesenta uzdotajiem jautājumiem. 

Pasākuma laikā LNB Atbalsta biedrība atmiņu krājumu „Mans XX gadsimts“ tika dāvāts Ludzas novada bibliotēkām.

 

Informāciju sagatavoja Sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Dukaļska

coloring.cool