LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Trešdiena, 2021. gada 16. jūnijs
Justīne, Juta
Failure notice from provider:
Location does not exist.
A A A

Ludzā notika seminārs par pieaugušo izglītības iespējām Daugavpils Būvniecības tehnikumā

28.maijā, Ludzā, Daugavpils Būvniecības tehnikums IPĪV “Ludza” rīkoja semināru “Ārpus formālās izglītības un pieaugušo/nozarē strādājošo personu apmācības iespējas Daugavpils Būvniecības tehnikumā”. Semināra laikā Daugavpils Tehnikuma pārstāves klātesošos iepazīstināja ar Tehnikuma darbību, aktuālajām mācību programmām un novirzieniem, kā arī par apmācības iespējām tepat Ludzā. Semināra laikā DBT pārstāves iesaistījās diskusijā ar Ludzas novada pašvaldības pārstāvjiem par profesionālās izglītības un strādājošo personu izglītības pilnveides nepieciešamību Ludzas novadā. Apkopojot seminārā apspriesto, lai aktualizētu pieaugušo izglītības programmu klāstu ir nepieciešama cieša sadarbība ar novada uzņēmējiem- tas ir viens no mērķiem, kas drīzumā tiks realizēts.

Tehnikums pieaugušo izglītībā piedāvā apgūt:

  1. tālākizglītības programmas iegūstot 2.līmeņa profesionālo kvalifikāciju īsā apmācība laika periodā: Apdares darbu strādnieks, sausās būves montētājs, flīzētājs, mūrnieks, Inženierkomunikāciju montētājs
  2. profesionālas pilnveides izglītības programmas iegūstot valsts atzītu profesionālas pilnveides izglītības apliecinošo dokumentu: Mazā biznesa organizēšana, ēku siltināšanas tehnoloģija, būvprojektu rasējumu lasīšana, tāmēšanas pamati, iekšējo inženiersistēmu montāža.
  3. kā arī neformālās izglītības programmas, saņemot apliecību par neformālāsizglītības programmas apguvi: krāšņu, āra kamīnu būvēšana, būvniecības un remonta darbu plānošanas pamati, finanšu un informācijas pratība pieaugušajiem.

Apliecību par profesionālo kvalifikāciju ieinteresētas personas var iegūt arī nokārtojot kvalifikācijas eksāmenu Ārpus formālās izglītības sistēmas apgūtās profesionālās kompetences novērtēšanas ceļā.

Tehnikuma pārstāvji uzsver, ka pieaugušo izglītība ir vērsta uz elastīgu mācību grafiku, ņemot vērā strādājošo vajadzības un iespēju apgūt mācības darba dienās vakaros vai brīvdienās. Aktuālākā informācija skatāma Tehnikuma mājas lapā dbt.lv

Informāciju sagatavoja  Alla Reča
Pieaugušo izglītības centra vadītāja

coloring.cool