LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Piektdiena, 2021. gada 18. jūnijs
Madis, Alberts
Ludza
Clear
18°C
 
A A A

Ludzā notika militāro mācību “Zobens 2020” aktivitātes

12. – 13. septembrī notika Zemessardzes 3. Latgales brigādes lauka taktisko mācību “Zobens 2020” aktivitātes, kuru ietvaros notika Zemessardzes 32. kājnieku bataljona mācības. Galvenās aktivitātes norisinājās Rēzeknes novada Audriņu pagastā un Ludzas pilsētā. Audriņu pagastā zemessargi mācību ietvaros sadarbībā ar Valsts policijas Rēzeknes iecirkņa policijas darbiniekiem veica ceļu patrulēšanu un meklēšanā esošo personu aizturēšanu.
Mācību scenārija ietvaros Zemessardzes 32. kājnieku bataljona karavīri un zemessargi nodrošināja Ludzas pilsētas domes un Valsts policijas Ludzas iecirkņa apsardzi, Ludzas pilsētas parkā karavīri un zemessargi sadarbībā ar Valsts policijas pārstāvjiem veica drošības patruļas. Kopā ar Valsts policiju tika organizēta ceļu kontroles posteņu izveidošana un meklējamo personu identificēšana. Pie Valsts policijas Ludzas iecirkņa tika izspēlēts mācību scenārijs, kad nepieciešams savaldīt nemierus. Mācību laikā tika pārbaudītas reaģēšanas spējas un savstarpējā Valsts policijas un Zemessardzes sadarbība.
Militāro mācību ietvaros tika organizēta Ludzas sadarbības teritorijas Civilās aizsardzības komisijas mācības, kuras mērķis ir veicināt atbildīgo institūciju izpratni par rīcību apdraudējuma gadījumā. Civilās aizsardzības komisijas sēdē piedalījās Valsts policijas, Robežsardzes, VUGD, Ludzas slimnīcas, Valsts Meža dienesta, Ludzas, Ciblas novada pašvaldību pārstāvji.
Zemessardzes 3. Latgales brigādes komandieris pulkvežleitnants Gunārs Vizulis ar Zemessardzes 32. kājnieku bataljona veikumu apmierināts: ”Uzskatu, ka vienība dotos uzdevumus paveica, atstrādājām sadarbību ar Civilās aizsardzības komisiju, Iekšlietu ministrijas struktūrām, mēs arī parādījām vietējiem iedzīvotājiem, ka mēs esam gatavi viņus atbalstīt un aizsargāt. Ludzas iedzīvotājiem tika dota iespēja redzēt mūsu darbību.”
Runājot par Zemessardzes un Valsts Policijas sadarbību, Valsts Policijas Latgales reģiona pārvaldes priekšnieks pulkvedis Juris Pastars atzina, ka šādas mācības ir jauns uzdevums: ”Līdz šim ar Zemessardzi esam sadarbojušies meklēšanas operāciju veikšanā, nekārtību savaldīšana mums visiem ir jauna pieredze, tāpēc mēs redzam jautājumus, pie kuriem vēl būtu jāstrādā.”
Pateicoties Ludzas novada pašvaldības informatīvajam atbalstam, ziņas par mācībām bija publicētas vietējā avīzē, pašvaldības mājas lapā un sociālajos tīklos. Ludzānieši pilsētā notiekošās mācības uztvēra ar sapratni un interesi, liels pulciņš pilsētnieku bija ieradušies vērot mācību aktivitātes pie policijas iecirkņa.
Mācību noslēgumā Zemessardzes 32. kājnieku bataljona komandieris majors Edgars Belinskis pateicās zemessargiem un karavīriem par dalību mācībās, kā arī pasniedza Zemessardzes 3. Latgales brigādes komandiera pateicības. Tāpat tika pasniegtas dienesta pakāpes – vecākais zemessargs vairākiem zemessargiem.
Zemessardzes 32. kājnieku bataljons pateicas par sadarbību un atbalstu Ludzas novada domei, Valsts policijas Ludzas un Rēzeknes iecirknim, Valsts Robežsardzes Ludzas pārvaldei, Valsts policijas speciālo uzdevumu bataljonam, VUGD Ludzas daļai, Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljonam par atbalstu mācību scenārija izpildē.
Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!
 

Informāciju sagatavoja Diāna Selecka

 
coloring.cool