LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 22. aprīlis
Armanda, Armands
Ludza
Intermittent clouds
3°C
 
A A A

Ludzā noticis pasākums „Ātro randiņu maratons Latgalē”

Daudzi Ludzas un Ciblas novada vispārizglītojošo skolu vecāku klašu audzēkņi 9. novembrī Ludzā piedalījās karjeras pasākumā „Ātro randiņu maratons Latgalē” – Vācijas – Baltijas Tirdzniecības kameras īstenotā projektā.

Vācijā ir populāri tā sauktie „ātrie randiņi”, lai jaunieši iepazītu dažādas profesijas un noskaidrotu, vai tās interesē un ir pa spēkam.

Pedagoģe karjeras konsultante Iveta Labāne informē:

– Tikšanās mērķis bija stiprināt sadarbību starp vietējiem uzņēmējiem un vispārējās izglītības iestādēm  karjeras attīstības atbalsta un izglītības jomā. Jauniešiem tā bija iespēja tikties ar uzņēmumu pārstāvjiem un sarunas veidā iegūt informāciju par darba tirgū pieprasītām profesijām, kā arī perspektīvām uzņēmējdarbības nozarēm Ludzā. Pasākumā piedalījās dažādu uzņēmumu vadītāji vai to pārstāvji: SIA “Ariols”, SIA “Ludzas medicīnas centrs”, IK “Pelnrušķītes sapnis”, IK “AAA” un SIA “LIOveta”, kuri sākumā iepazīstināja ar savu darbību. Jaunieši sadalījās vairākās grupās un ar katru uzņēmēju tikās pie galdiņa tikai dažas minūtes. Tās bija jāizmanto pēc iespējas lietderīgāk, lai paspētu uzzināt sev svarīgāko informāciju. Pēc moderatora dotā signāla skolēni mainījās un tikās ar nākamo uzņēmēju. Ļoti īsā laikā bija iespēja tikties ar pieciem uzņēmējiem un uzzināt daudz jaunas un noderīgas informācijas. Sarunā skolēni atzina, ka pasākums bija interesants un noderīgs, un labprāt piedalītos atkal. Pasākuma noslēgumā uzņēmējiem tika pasniegtas pateicības un ziedi. Šāds pasākums Ludzā noritēja pirmo reizi, bet cerēsim , ka nākotnē tas varētu kļūt par ikgadēju pasākumu.

Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kamera septembra beigās Krāslavā un Daugavpilī uzsāka projekta “Ātro randiņu maratons Latgalē” pasākumu īstenošanu. Daudzās valstīs ir augsts bezdarbs jauniešu vidū. Vācijā jauniešu bezdarba līmenis ir salīdzinoši zems, kas ir skaidrojams ar duālo izglītības sistēmu un kvalificēta darbaspēka nodrošinājumu atbilstoši darba tirgus pieprasījumam. Šī iemesla dēļ citas valstis interesējas par Vācijas profesionālās izglītības sistēmu – „duālās izglītības eksporta” modelis kļūst arvien nozīmīgāks gan izglītības, gan arī ekonomikas politikā. Vācijas Federālā valdība jau ir vienojusies par sadarbību un abpusēju atbalstu šajā jomā ar daudzām valstīm, tai skaitā arī ar Latviju. Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kamera ar vairāku projektu starpniecību veicina abu valstu sadarbību duālās izglītības jomā, realizējot konkrētus pasākumus.

Sagatavoja Ērika Bondarenko,

sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool