Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2020. gada 27. oktobris
Lilita, Irita, Ita
Ludza
Cloudy
11°C
 
A A A

Ludzā noritēja skatuves runas konkurss

27.februārī Ludzas un Ciblas novadu skolu audzēkņi pulcējās uz ikgadējo skatuves runas konkursu. Šogad 5 vecuma grupās piedalījās 35 dalībnieki.  Skatuves mazo formu konkursā kā vienīgie ar dzejas uzvedumu „Koklētājs” veiksmīgi piedalījās BJC teātra studijas „Pepilota” audzēkņi (skol. Svetlana Rimša).

Viens no konkursa uzdevumiem bija veicināt skolēnu emocionālo un radošo pašizpausmi, attīstīt koncentrēšanās spējas, emocionalitāti, veidot iztēli un prasmi noturēt auditoriju.

Konkursa dalībnieki izvēlējās tēmas saistībā ar valodu, ģimeni, dabu, Tēvzemi, daudzkārt tika runāti I.Ziedoņa, M.Zālītes, O.Vācieša, A.Brigaderes, A.Sakses, M.Ausekļa, A.Kūkoja darbi.

Skolēnus vērtēja J.Soikāna Ludzas mākslas skolas direktore Sandra Vorkale, Ludzas Tautas nama direktore Valentīna Razumovska un aktieris Kristaps Rasims.

Lai nokļūtu novada konkursā skolās notika priekšatlases, kurās piedalījās vairāk nekā 150 dalībnieki.  Dalībnieku uzstāšanās novada posmā bija ļoti izjusta, emocionāla, un novērtējot, rezultāti kā sportā atšķīrās ar dažām simtdaļām.

Skolēniem palīdzēja sagatavoties skolotāji Ineta Misāne, Ilga Greivule, Velta Pentjuša, Larisa Abdusamatova, Anžela Rutkovska, Dace Līvmane, Marija Bogomola, Skaidrīte Pule, Dace Tihovska, Elvīra Rimicāne, Ināra Kuzņecova, Aija Ņikitina, Inta Trukšāne, Inta Krūze, Ludmila Moļanova, Aina Petrovska, Žanna Majevska, Ilga Šļubčenko, Līga Arcihoviča, Leongīna Baranova, Rita Beļavska, Vanda Žuļina, Dagmāra Boicova, Velta Zbitkovska, Diāna Sergeiceva, Žanna Rapša, Dzintra Kučāne.

21.martā Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā ”Zeimuļs” reģionālajā posmā piedalīsies 10 dalībnieki  Emīlija Krone (LPĢ, 1.b), Laine Kučāne (LPĢ, 3.b), Kristiāns Broks (Ludza Mūzikas p-sk, 3.kl), Alise Puzāne (Ludzas 2. v-sk, 4. kl.), Žans Artamonovs (Luzas 2.v-sk, 6.kl), Elizabete Valeniece (LPĢ, 6.c), Ksenija Meļņikova (LPĢ, 7.a), Agnese Mašņikova (LPĢ,9.c), Daina Mandrikina (Istras v-sk, 12.kl), Artūrs Šroms (LPĢ, 12.c).    

Eleonora Obrumāne,

Ludzas novada BJC direktore

Publicitātes foto

coloring.cool