LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Rain
17°C
 
A A A

Ludzā balsis pārbauda 13 vokālie ansambļi

Svētdien, 2. aprīlī, Ludzas TN notika bijušā Ludzas rajona novadu vokālo ansambļu skate „Mozais bolss -2017”.  Skatē piedalījās 13 kolektīvi: 10 – no Kārsavas, 2 – no Ludzas, un 1— no Zilupes novada. Ansambļu sniegumu vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija LPĢ mūzikas skolotāja Aina Kairova, Kārsavas Mūzikas un mākslas skolas direktore Vera Krišāne un Zilupes Mūzikas un mākslas skolas direktore Vera Doreiko –Sinkeviča.

Visaugstāko žūrijas novērtējumu izpelnījās Kārsavas TN vīru vokālais ansamblis „Akkords”. Pirmās pakāpes diplomus saņēma 8 kolektīvi, II pakāpe – 5 ansambļiem. Kā secināja Aina Kairova, ansambļu uzstāšanās mākslinieciskā kvalitāte aug. Vislabāk šoreiz veicās Kārsavas novada ansambļiem: 8 no 10 kolektīviem –I pakāpes diploms. Interesanti, ka nelielajā Mežvidu TN darbojas pat 4 vokālie ansambļi: vīru, sieviešu, jauktais un jauniešu.

Ludzas novadu pārstāvēja klausītājiem labi pazīstamais Istras TN vokālais ansamblis „Kaprīze” (vad. Natālija Leitāne) un Ludzas TN vokālais ansamblis „Iedvesma”(vad. Sanda Paškeviča). Abiem mūsu kolektīviem – II pakāpes diploms.

Šā gada „Bolss” izskanējis.  Jācer, ka nākamreiz kolektīvu skaits skatē būs vēl lielāks, jo novados ir ansambļi, kas dzied savam priekam, piedalās vietēja mēroga pasākumos  un noteikti varēs sagatavoties skatei.

Vanda Žulina

coloring.cool