LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Rain
18°C
 
A A A

Ludza – atslēga Eiropas vārtos

DSC02302Europe Direct informācijas centra Austrumlatgalē Ludzas nodaļā tika rīkota virkne pasākumu vecāko klašu skolēniem „Atslēga Eiropas vārtos”. To mērķis bija: dot iespēju Ludzas pilsētas jauniešiem apzināties sevi kā Eiropas sastāvdaļu. Pasākumi tika rīkoti partnerībā ar Ludzas Tūrisma informācijas centru, Ludzas pilsētas ģimnāziju, Ludzas 2. vidusskolu. Pasākumi noritēja pilsētas ielās , bet lietus laikā – skolas auditorijās.

4Ceļojot pa pilsētas ielām, pasākuma dalībnieki varēja identificēt sevi kā Ludzas un Latvijas pilsoņus, kuri dzīvo ES pierobežā. Bērni tika informēti par to, ka pilsētas sakārtošanai aktīvi tika izmantoti ES fondu līdzekļi, kā arī daudz uzzināja par pilsētas vēsturi. Bibliotēkas darbinieka pavadībā skolēni centās novērtēt to, kas ir viņiem apkārt. Bērni atzīmēja, ka pilsēta ir palikusi pievilcīgāka un skaistāka.

Pasākuma gaitā notika konkurss „Vai tu pazīsti Ludzu?”. Pilsētas objektu fotogrāfijās tika izgriezti nelieli fragmenti un bērniem bija jāiemontē tos pareizajā vietā lai nobildētais objekts iegūtu pilnīgu skatu.

Pasākuma beigās bērni atbidēja uz jautājumu „Kāpēc es mīlu Ludzu?”.

EDIC Austrumlatgalē koordinatore

I.Kušnere

coloring.cool