LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 19. jūnijs
Nils, Viktors
Ludza
Clear
19°C
 
A A A

Ludzā aizvadīts Pasaules kausa novusā VIII posms

Ludzā pirmo reizi notika Pasaules kausa novusā izcīņas viens no posmiem. Sacensības rīkotas Latgalē ar mērķi popularizēt novusu kā sporta veidu. Divu dienu garumā sacensību dalībnieki savas iemaņas pierādīja gan individuālajās spēlēs vīriešiem un sievietēm, gan pāru spēlēs, ziņo Latgales reģionālā televīzija.

Ludzas Tautas namā viens aiz otra izkārtoti vairāki desmiti novusa galdi. Divu dienu garumā te notika starptautiskas reitinga sacensības novusā – Pasaules kausa izcīņas 8. posms –, vienkopus pulcējot teju 150 novusistus no dažādām valstīm. Ierasti šīs sacensības notiek Vidzemē vai Kurzemē, taču nolūkā novusu popularizēt šoreiz tās nolemts rīkot Latgalē. Turklāt Ludza Latvijas Novusa federācijas prezidentam Ērikam Celmiņam ir sirdij tuva pilsēta.

“Tā ir mana dzimtā pilsēta. Es mēģināju tā kā nedaudz to visu pasākumu vilkt uz šo pusi – viena lieta. Otra lieta – novusam jāattīstās, jāsaprot, ka notiek tādas sacensības, ka cilvēki var piedalīties,” skaidro Latvijas Novusa federācijas prezidents Ēriks Celmiņš.

Šobrīd aktīvo novusa spēlētāju skaits Latvijā, kuri piedalās lielāka mēroga sacensībās, ir aptuveni 1000 cilvēku.

“Mēs nedaudz esam iesūnojuši,” atzīst Celmiņš. “Es runāju par administrēšanu. Cilvēki nav iesūnojuši. Cilvēki spēlē, labprāt spēlē. No lokālās vietas atkarīgs. Ja uz vietas ir cilvēks, kas ar to nodarbojas, vai atbalsts, teiksim, no pašvaldības, tad viss notiek.”

Pēc aizvadītām pirmajām spēlēm uzrunātie sacensību dalībnieki atzina, ka konkurence vērtējama kā ļoti sīva. Taču, neraugoties uz to, viņi novusu raksturo kā sabiedrību vienojošu sporta veidu.

“Nenovērtējot pretinieku, nekur tālu nevar tikt, tāpēc pret katru jāattiecas ar vislielāko atbildību,” saka sacensību dalībnieks Māris Cīrulis no Jelgavas novada, norādot, ka novusa spēlētājam jābūt apveltītam ar gribasspēku un cītīgi jātrenējas, tad pēc diviem gadiem sanāk novusa spēlētājs. 

Tikmēr sacensību dalībnieks Aleksandrs Groznijs no Vācijas, uzsver, ka “novuss ir īpatnēja valoda”.

“Ar šo valodu mēs sasaistām musulmaņus un katoļus, mēs sasaistām vācieti un krievu tautības cilvēku,” saka Groznijs.

Kopumā Pasaules kausa novusā izcīņā gaidāmi desmit posmi. Nākamais notiks kādā citā sacensību dalībvalstī. Savukārt visu posmu labākie spēlētāji atkal tiksies Latvijā VIP turnīrā.

coloring.cool