LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 12. jūnijs
Nora, Lenora, Ija
Ludza
Thunderstorms
18°C
 
A A A

LR devītajā Jauniešu Saeimā – Ludzāniete Ilze Upeniece

Latvijas Republikas Jauniešu Saeimā ir 100 dalībnieku – tikpat, cik deputātu ir LR parlamentā. Lai darbotos Jauniešu Saeimā, bija jāiesniedz priekšlikumi deklarācijas projektam. Par iesniegtajām idejām varēja nobalsot virtuālajā vidē. 100 atbalstītāko priekšlikumu autori tad arī izveidoja Jauniešu parlamentu. Tātad parlamentā iekļūst tas, kurš savācis visvairāk balsu.

Ludzas pilsētas ģimnāzijas 11.b klases skolniece Ilze Upeniece iestājās par brīvprātīgo darba popularizēšanu  Latvijā, par  to, lai brīvprātīgo darbs sabiedrībā tiktu novērtēts, lai tajā iesaistītos pēc iespējas vairāk jauniešu. Ilzes ideja guva lielu atsaucību, un tā viņa kļuva par Jauniešu Saeimas dalībnieci.

9. Jauniešu Saeimas pirmā sēde notika 29. aprīlī.

– Man bija prieks satikt tik aktīvus jauniešus, kuriem rūp Latvijas nākotne. Visu dienu mēs diskutējām par svarīgiem jautājumiem. Mēs devām arī svinīgo solījumu. Tāpat kā deputāti, arī jaunieši darbojas komisijās. Es esmu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sastāvā. Pirms deklarācijas pieņemšanas, tā tika izdiskutēta katrā no 4 komisijām.

Uzskatu, ka tas ir milzīgs gods – būt vienai no 9. Jauniešu Saeimas deputātiem. Paldies ikvienam, kurš nobalsoja par manu ideju.  Paldies LR Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja darbiniekiem par apjomīgo organizatorisko darbu, kas mums dod iespēju mācīties, izprast Latvijas likumdošanas sistēmu un Saeimas darbu tik unikālā veidā.

Pārliecinājos, ka politiķa darbs ikdienā neatbilst sabiedrības stereotipiem un medijos atspoguļotajam, — stāsta Ilze.

Ilze uzskata, ka mūsu novada jauniešiem jākļūst aktīvākiem sava viedokļa paušanā, jābūt vairāk ieinteresētiem Latvijas nākotnes veidošanā.

Rakstu sagatavoja Vanda Žulina

coloring.cool