LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Partly sunny
28°C
 
A A A

LPĢ komanda uzvar Latvijas Republikas Tiesībsarga konkursā

7.maijā tika paziņoti Latvijas Republikas Tiesībsarga konkursa “Esi radošs- #RadiLikumu!” rezultāti. Ludzas pilsētas ģimnāzijas komanda “Hammurapi” (10.a klases skolēni Dairis Brilis, Albīne Hlopņicka, Ilvita Marnauza, skolotāja Inta Žeikare, skolotāja Līga Arcihoviča) atzīta par konkursa uzvarētāju un galvenās balvas ieguvēju vidusskolu grupā.

Konkursa mērķis bija veicināt bērnu un jauniešu izpratni par bērna tiesībām Latvijā un izstrādāt Bērnu tiesību aizsardzības likumu bērniem un jauniešiem draudzīgā valodā. Komandas dalībnieki pārveidoja likuma pantus vienpadsmit A4 lappušu apjomā pēc iespējas vienkāršāk un īsāk, bet nezaudējot likuma panta būtību. 1.-3. vietas ieguvēju izstrādātie radošie darbi, tostarp “Hammurapi”  veikums, tiks publicēti Tiesībsarga mājaslapā www.tiesibsargs.lv.

Skolēnu darbus vērtēja pieaugušo, bērnu un jauniešu žūrija. Tiesībsargs un biroja kolēģi izteica apbrīnu par jauniešu interesi, uzņēmību un radošumu, un atzina, ka skolēnu darbs vērtējams izcili. Balvā – ekskursija un AHHA zinātnes centra Tartu, Igaunijā apmeklējums.

Rakstu sagatavoja Vija Zavadska

coloring.cool