LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 19. jūnijs
Nils, Viktors
Ludza
Sunny
30°C
 
A A A

LPĢ ceturtās klases matemātiķi gūst izcilus panākumus valsts līmenī

Attēlā: Emīlija Krone un Jānis Malakovs.

Mācību gada laikā labākie 4.a un 4.b klases matemātiķi piedalījās LU A.Liepas NMS organizētajā matemātikas olimpiādē “Tik vai… Cik?”, kas šogad notika tiešsaistē četrās kārtās.

Olimpiāde notiek katru mācību gadu 4 kārtās. Pirmās trīs kārtas tiek rīkotas skolās, 4.kārta tiek rīkota vairākos “centros”, kas tiek izvēlēti pēc ģeogrāfiskā novietojuma un pēc savstarpējās vienošanās. Olimpiādes “Tik vai… Cik?” 4. kārta ir Starptautiskā 4.klašu olimpiāde, kurā piedalās Latvija un Lietuva. Šīs kārtas uzdevumus veido LU A.Liepas NMS kopīgi ar Lietuvas Šauļu universitāti. Dalībnieki, kas 4.kārtā uzrādījuši labākos rezultātus abu valstu kopvērtējumā, saņem diplomu.

Šī olimpiāde veicina skolēnu interesi par matemātiku, attīsta matemātisko un loģisko domāšanu, radošumu un iemaņas nestandarta uzdevumu risināšanā. Tā sagatavo bērnus veiksmīgam startam matemātikas olimpiādei 5. klasē.

Rudenī matemātikas sacensības uzsāka 14 Ludzas pilsētas ģimnāzijas 4.a un 4.b klases skolēni. Pēc pirmo trīs kārtu rezultātiem uz 4.kārtu tika uzaicināti trīs: Jānis Malakovs (4.a kl.), Nikola Prikule (4.b kl.) un Emīlija Krone (4.b kl.).

Var lepoties, jo rezultāti ir iepriecinoši.

4. kārtā Jānis Malakovs ieguva 2. vietu.

Kopvērtējumā valstī Emīlijai Kronei 2. vieta un Jānim Malakovam atzinība.

Paldies bērnu vecākiem par atbalstu!

4.klašu matemātikas skolotājas Ineta Misāne un Velta Pentjuša

 

 

coloring.cool