LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Partly sunny
26°C
 
A A A

LPĢ audzēkņi un pedagogi Erasmus+ projekta ietvaros apmeklēja Vācijas pilsētu Braunšveigu

No 21.oktobra līdz 26.oktobrim mēs, Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolotājas – Inese Vorza un Aina Kairova -, kā arī skolēni – Amanda Leščinska, Elizabete Valeniece, Kamila Makarova, Jana Dolgileviča, Amālija Trukāne, Elīna Točelovska, Sanita Matvejenko, Ņikita Afanasjevs -, viesojāmies Vācijas pilsētā Braunšveigā ” Erasmus + projekta “Eiropas reģionu daudzveidība” ietvaros. Šī bija pirmā četru projektā iesaistīto partnervalstu – Vācijas, Spānijas, Itālijas un Latvijas –  skolēnu tikšanās, kurā bija iespēja iepazīt mentalitātes, kultūras, izglītības sistēmas atšķirības.

Šajā nedēļā skolēni apmeklēja dažādas mācību stundas Braunšveigas skolā, piedalījās dažādās sporta aktivitātēs- spēlēja amerikāņu futbolu, beisbolu, basketbolu, devās iepirkt pārtikas produktus vietējā zemnieku tirgū, kopīgi gatavoja pusdienas, devās 15 kilometrus garā pārgājienā Harca nacionālajā parkā, rādīja pašu veidoto prezentāciju par Latviju, skatījās un klausījās citu partneru prezentācijas, skolotājas vadībā iestudēja un demonstrēja kustību teātri, apmeklēja Vācijas Aviācijas un kosmosa centru, kurā ar simulatora palīdzību varēja iejusties lidmašīnas pilota, aviodispečera, pētnieka un astronauta lomā.

 Noslēgumā tika organizēts kopīgs vakars, kas bija ļoti emocionāls.

Skolotājiem tika organizēta ekskursija pa pilsētu. Vērojot vecpilsētas arhitektūru, radās sajūta, ka esam Vecrīgā. Lielākā atšķirība ir veloceliņi. Vācijā ir ļoti populāri ikdienas gaitās doties ar velosipēdu vai kājām.

Vēl skolotājiem tika dota iespēja apmeklēt kādu no mācību stundām. Apmeklējot mūzikas stundu, pārsteidza mūzikas instrumentu daudzums klasē. Skolēni var kopīgi muzicēt, katrs var izvēlēties mūzikas instrumentu atbilstoši savām spējām.

Svešvalodas stundā skolēniem ir problēmu risinājumu metode, kur skolēniem pašiem jāapgūst daudzas lietas, skolotājs ir tikai padomdevējs, mentors. Patstāvīgā mācīšanās ir mācību procesa prioritāte. Ļoti pārsteidza, ka viens skolotājs māca vairākus atšķirīgus mācību priekšmetus, piemēram, teātri, matemātiku un spāņu valodu. Vēl pārsteidza, ka skolēni ļoti ievēro noteikumus. Mobilo telefonu ir atļauts lietot tikai vienā telpā skolā. Klasēs, gaiteņos nedrīkst arī starpbrīžos.

Skolēni par braucienu- 

Jana. Vācijā mana ģimene bija ļoti viesmīlīga. Man patika, ka programma bija ļoti bagāta ar daudzām aktivitātēm. Cilvēki Vācijā ir ļoti izpalīdzīgi un draudzīgi. Pret izglītību skola izturas ļoti nopietni kā skolotāji, tā arī skolēni.

Kamila. Patika dzīvošana ģimenē. Programma bija ļoti interesanta, taču pārslogota. Nebija laika apskatīt pilsētu. Pēc brauciena biju ļoti nogurusi.

Amanda. Interesanta projekta programma. Iepazinu daudz jaunus draugus. Labāks kontakts izveidojās ar spāņiem un itāļiem. Viņi bija laipni un godīgi. Nepatika dzīvošana ģimenē, bet kopumā brauciens bija izdevies.

Elizabete.  Man patika viss. Dzīvoju ļoti labā ģimenē. Iemācījos daudz jauna par citu valstu kultūru.

Sanita. Esmu ļoti pateicīga par šo iespēju apmeklēt citu valsti, atrast jaunus draugus. Protams, par to, ka man izdevās uzlabot savas angļu valodas zināšanas. Ļoti patika skolēni no Spānijas, jo, manuprāt, bija paši draudzīgākie. No aktivitātēm visvairāk patika teātra iestudēšana un sporta diena. Bija daudz labu iespaidu.

Elīna. Esmu pateicīga ģimenei par  labu uzņemšanu. Jauki pavadīju laiku, ejot pārgājienā un vērojot dabu. Ļoti interesantas nodarbības bija DLR centrā (Vācijas Aviācijas un kosmosa centrs). Vislielākais iespaids bija lidojuma laikā. Gribētu biežāk kontaktēties ar ārzemniekiem.

Amālija. Vācijā ir draudzīgi un izpalīdzīgi cilvēki. Patika organizētās aktivitātes, bet īpaši – teātra iestudēšana. Mana viesģimene bija ļoti laipna un viesmīlīga.

 

Informāciju sagatavoja LPĢ skolotāja Aina Kairova

Par to, kā gājis brauciena laikā, plašāk skatiet FOTOGALERIJĀ

coloring.cool