LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 15. jūnijs
Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta
Ludza
Intermittent clouds
11°C
 
A A A

LPĢ audzēkņi praksē apgūst satiksmes drošību

Liela daļa vidusskolēnu 11. vai 12. klasē  mācās  arī autoskolā un  apgūst autovadītāja prasmes. CSDD un OCTA katru gadu rīko konkursu vidusskolēniem “Gada jaunais autovadītājs”, kurā var piedalīties jaunieši vecumā līdz 18 gadiem.

Šogad konkursa teorētiskās kārtas testā piedalījās 2900 jaunieši no 300 klasēm. Otrajai kārtai kvalificējās 80  klašu komandas.

Testu izpildīja arī vairāki Ludzas pilsētas ģimnāzijas jaunieši. 11.a klases skolniece Alīna  Franckevičas rezultāts bija starp 30 labākajiem. Tas sagādāja iespēju Alīnas klasei klātienē piedalīties ceļu satiksmes drošības nodarbībā. 17. aprīlī Ludzas pilsētas ģimnāzijā ieradās CSDD instruktori Toms, Jānis un Edgars. Viņi atveda līdzi auto apgāšanās simulatoru un alkohola reibumu imitējošas brilles.

Sākumā instruktori aktualizēja svarīgākos drošības noteikumus, bet vēlāk katrs varēja pārliecināties par to, kā mainās reakcija, uzliekot brilles, kas imitē 2, 5 promiļu alkohola reibumu. Rezultāti pārsteidza, kaut sākumā viss šķita ļoti vienkārši.

Auto apgāšanās simulatoru  pilnīgi visi pat neizmēģināja, jo sajūtas, atrodoties mašīnā, kas stāv uz jumta, arī spēles variantā nav patīkamas. Instruktori parādīja, kā šādā situācijā tikt ārā, pārliecināja, cik liela nozīme drošības jostām.

Nodarbība tiešām bija interesanta un vērtīga. Paldies instruktoriem! Paldies Alīnai par veiksmīgo piedalīšanos konkursā! Kā arī – paldies autoskolas pasniedzējiem par ierosmi un palīdzību!

Rakstu sagatavoja Vanda Žulina, audzinātāja

coloring.cool