LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira
Ludza
Partly sunny
27°C
 
A A A

LPĢ audzēkņi piedalās likumu veidošanā

Pagājušajā mācību gadā mēs,  Ludzas pilsētas ģimnāzijas 11. a klases audzēkņi Albīne Hlopņicka, Ilvita Marnauza un Dairis Brilis, konkursā “Esi radošs – #RadiLikumu!” ieguvām I vietu valstī vidusskolēnu grupā.

Konkursa noslēguma ballīte notika šogad, 6. septembrī, Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā. Pasākuma sākumā visas komandas sagaidīja un uzrunāja Latvijas Republikas Tiesībsargs Juris Jansons.

Konkursa dalībniekus sadalīja četrās grupās un rotācijas kārtībā katra grupa izgāja četras darba stacijas. Pirmā darba stacija bija “Gardēžu pitstops sadarbībā ar Rimi”. Gardēdes un veselīga uztura ekspertes Signe Meirāne un Liene Zemīte iemācīja pagatavot garšīgas uzkodas – mazas kūciņas ar krēmsieru un maizītes ar pupiņām un dārzeņiem.

Nākamā darba stacija – “Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests”. Šeit dalībnieki varēja uzzināt, kas jāņem līdzi evakuācijas gadījumā, kā droši atpūsties pie ūdens. Izpētījām ugundzēsības auto. Pats interesantākais –  sagatavoties ugunsgrēka dzēšanai: uzvilkt tērpu un izritināt šļūteni.

Trešā darba stacija bija “Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests.” Te varēja iemācīties sniegt pirmo medicīnisko palīdzību un pareizi pārsiet cietušajam galvu, uzzināt daudz jauna par mediķu darbu neatliekamajā palīdzībā un apskatīt neatliekamās palīdzības auto un aprīkojumu.

Pēdējā darba stacija bija “Sadales tīkls”. Sadales tīkla ekspertes spēles veidā pastāstīja dalībniekiem par dažādām ikdienas elektornedrošām situācijām, kā rīkoties un ko darīt, lai no tām izvairītos.

Pasākuma nobeigumā dalībnieki nogaršoja pašgatavotās kūciņas un maizītes, kā arī Rimi Gardēdes pagatavoto brīnumaino kūku. Nobeigums bija jautrs, jo visus dalībniekus izklaidēja iluzionists, kurš rādīja dažādus trikus, kā arī piedavāja tos veikt pašiem dalībniekiem. Vēlāk  Juris Jansons apsveica visas komandas un uzdāvināja katram dalībniekam un skolotājam grāmatu, kurā bērniem draudzīgā valodā  publicēti  jauniešu pārveidotie bērnu tiesību likumi.  Tiesībsargs šo pārveidoto likumu  iesniegs Saeimā. Ja Saeima  to izskatīs un nobalsos, tad mēs būsim šī likuma līdzautori.

Noslēguma ballīte bija burvīga, jo dalībnieki varēja ne tikai uzzināt sadzīvē noderīgas un ikdienā svarīgas lietas, bet arī praktiski  iemācīties darīt  kaut ko jaunu, iepazīties ar atraktīviem jauniešiem, sastapt Latvijā pazīstamus cilvēkus un apskatīt pasakainus augus un tauriņus Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā.

Ludzas pilsētas ģimnāzijas komanda “Hammurapi” grib pateikties konkursa un noslēguma pasākuma organizētājiem par ieguldīto milzīgo darbu pasākuma organizēšanā, komandas kapteinei skolotājai Intai Žeikarei un konsultantei skolotājai Līgai Arcihovičai par atbalstu likumu pārveidošanā.

 

Foto no pasākuma pieejami šeit.

Rakstu sagatavoja Albīne Hlopņicka, LPĢ 11.a klases audzēkne

coloring.cool