LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Clear
21°C
 
A A A

Lielā talka šogad nebija tik vērienīga, taču apkārtne kļuvusi tīrāka

Zināmu apstākļu dēļ šogad Lielā talka 17.maijā Ludzas novadā nebija tik vērienīga un plaši apmeklēta kā iepriekšējos gados, taču vienalga bija cilvēki un ģimenes, kas vēlējās sakopt kādu noteiktu teritoriju.

Ludzas novada pašvaldības vides inženieris Aleksandrs Narnickis saka: „Pirms talkošanas oficiāli bija pieteiktas tikai piecas sakopjamas vietas Ludzas novadā. Taču bija cilvēku grupas un ģimenes, kas vienalga devās talkot un pēdējā brīdī pieteica īpašos maisus atkritumu izvešanai. Jauniešu bariņš lasīja gružus Ludzas Lielā ezera krastos. Kāda ģimene sakopa teritoriju Ludzas un Isnaudas pagasta robežjoslā, mežiņā, kur garāmbraucēji vai apkārtējo māju iedzīvotāji diemžēl izmet atkritumus. Zvirgzdenes ezera krastu sakopa neliela pašvaldības darbinieku grupiņa ar savām ģimenēm, un tā laikam šogad bija visvērienīgākā talkošanas vieta, protams, ievērojot valstī noteiktos aizsardzības pasākumus.

Ludzas novada pagastos bija laba atsaucība no iedzīvotājiem! Rundēnos, Istrā, Nirzā, Briģos pagastu pārvaldnieki bija izdalījuši arī diezgan lielu maisu skaitu! Kopā Ludzas novadā ar atkritumiem piepildīti ap 2000 maisu. Daļu maisu izmantojām pilsētas sakopšanā, te darbus veica algoto pagaidu sabiedrisko darbu veicēji (tautā saucami simtlatnieki),” saka Aleksandrs Narnickis.

Vides inženieris piebilst, ka vides sakopšana turpināsies arī jūnijā, kad tā saucamajās Tīrības dienās vairākās vietās Ludzā un pagastos būs novietoti lielgabarīta atkritumu konteineri.

Rakstu sagatavoja Dzintra Batņa, laikraksta “Vietējā Latgales avīze” žurnāliste

coloring.cool