LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 17. jūnijs
Artis, Artūrs
Ludza
Sunny
22°C
 
A A A

Līdz 13. februārim turpinās pieteikšanās apbalvojumam “Laiks Ziedonim”

Laiks Ziedonim logo peleksImanta Ziedoņa fonds “Viegli” aicina līdz 13.februārim pieteikties vai pieteikt kandidātus apbalvojumam “Laiks Ziedonim”. Apbalvojums jau otro gadu pēc kārtas tiks pasniegts piecās nominācijās: zinātnē, novadpētniecībā, bērniem un jauniešiem, tautsaimniecībā un literatūrā. Lai pieteiktos, pretendentiem vai to pārstāvjiem līdz 13.februārim jāaizpilda pieteikuma forma mājas lapā www.laiksziedonim.lv.

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” apbalvojumu iedibinājis pērn, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam Imantam Ziedonim svarīgās vērtības – izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatību, kas nu tiek meklētas ikviena pretendenta personībās. Tā ir iespēja ikvienam pamanīt un izcelt kādu savu novadnieku, darba devēju, kolēģi vai aktīvu jaunieti.

Nominācijas zinātnē – “Taureņu uzbrukums” – vizionārs Gustavs Strenga, aicinot pieteikties apbalvojumam, uzsver: “Mēs meklējam augsta līmeņa zinātniekus, kas spēj dalīties savās atklāsmēs un zināšanās ar citiem. Tas ir ziedoniski – redzēt tālāk par acīm neredzamo un pieredzēto dot tālāk.”

2_Ragelis_140503_Statuete_Olga ŠilovaNominācija “Kedas” apbalvos par jaunradi novadpētniecībā, stāsta vizionāre Rūta Jirgensone: “Tas kedainis, ko mēs meklējam, ir pārcēlājs, kas pārceļ no pagātnes krasta uz šodienas krastu. Tulks un burvis reizē, kas prot uzburt zināmo, bet aizmirsto veco citā – svaigā, jaunā un sulīgā – valodā.”

Savukārt, raksturojot jaunieti, kuru cildināt nominācijā “Rabarbers”, apbalvojuma vizionārs Jānis Šipkēvics juniors (Shipsi) pauž: “Mēs nemeklējam censoni ar veselu kaudzi diplomu. Mums svarīgs ir tas mazliet izspūrušais bērns, neregulārā forma, kas piemita Imantam (Ziedonim). Tas apaļais kvadrāts, iedvesmojošā dīvainība.”

Nominācijā tautsaimniecībā – „Zemi es mācos” – apbalvojums 2015.gadā cildinās mazos un vidējos uzņēmumus, kas, izmantojot Latvijas resursu bagātību un daudzveidību, ražo produktus vai rada pakalpojumus ar augstu pievienoto vērtību un spēj tos eksportēt.

Nominācijā par dzīvi literatūrā – “Bize” – 2015.gadā cildinās autorus par pēdējos divos gados izdotiem daiļliteratūras darbiem. Autorus pieteikt var darbu izdevējs.

 

Statuetes fotogrāfija no apbalvojuma cildināšanas ceremonijas 2014.gada 3.maijā, foto autors Ģirts Raģelis, statuetes autore Olga Šilova

Lai pieteiktos apbalvojumam, pretendentiem vai to pārstāvjiem līdz 13.februārim jāaizpilda pieteikuma forma mājas lapā www.laiksziedonim.lv.

Apbalvojuma sadarbības partneri – Borisa un Ināras Teterevu fonds, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, ziņu portāls Delfi, žurnāls Ieva un draugiem.lv.

Par Imanta Ziedoņa fondu „Viegli”

Imanta Ziedoņa fonds „Viegli” dibināts 2010.gada pavasarī, lai īstenotu fonda patronam – dzejniekam Imantam Ziedonim tuvu misiju: „Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties”. Fonda mērķis ir atbalstīt un veicināt jaunradi Latvijā, veicinot Imanta Ziedoņa ideju īstenošanos un vērtību turpināšanos, atbalstot radošas, neparastas idejas un, veidojot sabiedriskus projektus, kas atklāj Latvijas skaistumu.

Plašākai informācijai :

Ināra Kehre, Imanta Ziedoņa fonds „Viegli”, tālrunis 29616900, [email protected]

Viegli_logo

coloring.cool