LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Rain
15°C
 
A A A

LIb: Tev ir savs viedoklis? Mācies to argumentēt!

Ludzas Invalīdu biedrība (LIb) kopš 1. aprīļa ir uzsākusi projektu „Kopā varam vairāk!”. Katru mēnesi ieplānota kāda aktivitāte.  19. aprīlī  viesnīcas  „Ludza” zālē notika debašu turnīrs „Kritiskās domāšanas spēju attīstīšana”. Piedalīties tajā bija aicināti piedalīties LIB un citu nevalstisko organizāciju biedri.

Interese bija liela: uz nodarbību ieradās 32 ludzānieši. Tas nozīmē, ka cilvēkiem ikdienā ir ļoti nepieciešamas prasmes izteikt un pamatot savu viedokli par saņemto informāciju. Ziņu plūsma, ko saņemam, ir milzīga. Bieži nonākam situācijās, kad saduras kardināli pretēji viedokļi. Esam bijuši liecinieki asām viedokļu sadursmēm publiskajā telpā, kuru rezultātā risinājums netiek rasts, bet konstruktīvi iesāktais strīds beidzas ar personiskiem apvainojumiem. Debatēs dalībniekiem māca palūkoties uz problēmu no abām pusēm, savas pārliecības aizstāvēšanai izvirzīt pamatotus argumentus, izmantot pārbaudītus faktus, uzklausīt pretējo viedokli.

Nodarbību vadīja jauniešu biedrības „LOGOS’’ pārstāve Ivita Kalverša un priekšsēdētāja Laila Budreviča. Viņas ir ilgus gadus organizējušas un koordinējušas debašu kustību vietējās skolās.

Lai iegūtās zināšanas pārbaudītu praksē, nodarbībā notika debates par mājdzīvniekiem pilsētas dzīvoklī. Par šo šķietami vienkāršo tēmu katram ir sava pārliecība. Dalībnieki sadalījās divās komandās: vieni aizstāvēja mājdzīvnieku turēšanu pilsētā, otri atrada spēcīgus argumentus, kāpēc tas nebūtu jādara. Rezultātā izvērtās interesanta saruna, kurā vienlīdz spēcīgas bija abas komandas.

Debates par sabiedrībā aktuāliem jautājumiem būtu vērtīgākas, ja to dalībnieki izmantotu jau pārbaudītos paņēmienus: balstoties uz pārbaudītiem faktiem, veidotu pamatotus argumentus.

Nodarbības dalībnieki ieskatu šai problēmā guva.

Maija beigās projektā nākamā aktivitāte – akcija, kurā praksē tiks pārbaudīts, cik vienkārši cilvēki ar kustību traucējumiem var nokļūt valsts, pašvaldības, medicīnas un citās iestādēs.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

 

coloring.cool