LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 08. maijs
Staņislava, Staņislavs, Stefānija
Ludza
Mostly cloudy
5°C
 
A A A

Ilgi gaidītajā Eiropas čempionātā svarcēlājs Prokofjevs debitē ar 12. vietu

Vlads Prokofjevs. Foto: Ludzas novada Sporta skola

Krievijas galvaspilsētā Maskavā sācies Eiropas čempionāts svarcelšanā. Šo notikumu nācās gaidīt ilgi, jo koronavīrusa pandēmijas dēļ pasākums vairākkārt tika pārcelts un pagājušajā gadā nenotika. Pirms dažiem mēnešiem šādas sacensības nebija iedomājamas bez Rebekas Kohas, tomēr pagājušajā vasarā titulētā svarcēlāja 22 gadu vecumā priekšlaicīgi beidza karjeru. 18 gadus vecais Latvijas svarcēlājs, ludzānietis Vlads Prokofjevs (73kg) otrdien debitēja šādā līmenī un izcīnīja 12. vietu.

73 kilogramu B grupā plānoto rezultātu rangā Vlads Prokofjevs, tēmējot uz 290 kilogramu summu, kotējās kā piektais. Latvijas svarcēlājs sakrāja 287 (128+159) kilogramus un ieguva necerēti augsto trešo vietu B grupā, jo dānis un spānis nostartēja krietni zem savu spēju robežām. Nomināli spēcīgākajā A grupā iekļuva desmit svarcēlāji, starp kuriem turks netika galā ar sākuma svaru, līdz ar to mūsējais finišēja 12. pozīcijā.

Zeltu ieguva Turcijas pārstāvis Danijars Ismailovs (341kg), sudrabu izcīnīja moldāvs Marins Robu (339), bet uz trešā pakāpiena nokļuva albānis Brikens Kalja (336), kurš par diviem kilogramiem apsteidza bulgāru Božidaru Andrejevu.

7. aprīlī plkst. 20.00 startēs iepriekšējā Eiropas čempionāta bronzas medaļnieks Ritvars Suharevs (81kg), kurš tagad kotējas kā pretendents uz pjedestālu. Pēcāk sacentīsies arī Armands Mežinskis (89kg), Vadims Koževņikovs (96kg) un 2016. gada čempions Artūrs Plēsnieks (109kg).

Sākotnēji šīs sacensības bija ieplānotas 2020. gada aprīlī, taču koronavīrusa pandēmijas dēļ tās pārcēla vispirms uz jūniju, pēc tam oktobri-novembri un visbeidzot uz aprīli. Savdabīgi, ka Eiropas čempionāts svarcelšanā tagad notiek Irinas Vineres-Usmanovas mākslas vingrošanas pilī.

Izmantotie resursi:
ewfed.com

Informācijas avots: https://sportacentrs.com

coloring.cool