LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Partly cloudy
9°C
 
A A A

Latvijas Studentu apvienība Latgales kongresa simtgadei veltītajā konferencē Ludzā diskutēs par valsts ilgtspējas stiprināšanu

Attels_projekta_publikacijam27. janvārī Ludzā noritēs praktiskā konference „Kā sasaistīt vides aizsardzības iniciatīvas ar pētniecību un uzņēmējdarbību? Latgales novadu pieredze”, kurā īpaša uzmanība tiks pievērsta jautājumiem, kas ir saistīti ar dabas resursu pētniecību, lai veidotu jaunas ilgtspējīgas biznesa nišas. Pasākumā laikā tiks definēti Latgales pašvaldību vides resursu pārraudzības, dabas aizsardzības iestāžu un uzņēmēju interešu līdzsvarošanas galvenie uzdevumi, lai veicinātu ilgtspējīgu reģionālo attīstību, vides aizsardzību un ekosistēmu attīstību nākotnē.

Konference notiks projekta “Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” ietvaros, un tā īstenošanā piedalās Ludzas novada pašvaldība. Projekta pasākumi tiek rīkoti, īstenojot Latvijas vides aizsardzības fonda multisektoriālā projekta “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi” aktivitāti. Projekta īstenotāji ir Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija un partneri – Rēzeknes, Ludzas, Madonas novadu pašvaldības, biedrība „Latvijas Inovatoru apvienība” un biedrība „Biomasas Tehnoloģiju centrs”.

Latvijas Studentu apvienības prezidente Maira Belova, komentējot projekta ideju, atzīst: “Latgale ir kultūrvēsturisks novads Latvijā, kas lepojas ar savu atšķirīgu valodu. Latgale vienmēr ir ieņēmusi ļoti nozīmīgu lomu Latvijas valsts pastāvēšanā – gan pirms 100 gadiem, gan arī šodien. Ir ļoti svarīgi apzināties, ka visi kopā mēs veidojam savu valsti – Latviju. Ikkatrs par to ir atbildīgs. Uzskatu, ka Latvija nav ar dabas resursiem bagāta valsts, tāpēc nav pieļaujams zaudēt ne kripatiņas no mūsu tautas intelektuālajām bagātībām – cilvēkiem. Lai to nodrošinātu nepieciešams diskutēt un rast risinājumus šobrīd esošajiem problēmjautājumiem, tāpēc man ir patiess prieks, ka, tuvojoties valsts simtgadei, tiek veidotas diskusijas par Latvijas ilgtspējīgu attīstību.”

Projekts „Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” veltīts Latvijas simtgadei un tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu.

Informēja

Andra Mangale,

projekta koordinatore

coloring.cool