LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 13. maijs
Ira, Iraīda, Irēna, Irina
Ludza
Mostly cloudy
15°C
 
A A A

“Latvijas Meža dienas” pasākumi – reģionos un Tērvetē

Tuvojoties pavasarim, AS “Latvijas valsts meži” (LVM) rosina dabas draugus piedalīties meža dienu pasākumos, lai tuvāk iepazītu mūsu zaļo zeltu – mežu.

Šogad pirmo reizi ikvienam, kam mežs sirdī, būs iespēja satikties Baltijā lielākajā meža izziņas pasākumā “Latvijas Meža dienas”, kas norisināsies 25. un 26. maijā Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē. Dabas parka jaunākajā daļā – Kurbada zemē laikā no pl. 10.00 līdz 17.00 visu vecumu bērni un pieaugušie varēs ar savām rokām iepazīt vairāk nekā 30 meža izziņas pieturas – meža tapšanu no sēkliņas līdz gatavai koka mājai, kā arī piedalīties daudzveidīgās izglītojošās aktivitātes kopā ar rūķiem, raganām un īstiem meža večiem! Pasākumā vienkopus pulcēsies dažādas ar mežu un dabu saistītas organizācijas, kas visas rūpēsies par apmeklētāju iesaistīšanu un labsajūtu. Klātesošie iepazīs ne tikai meža audzēšanas ciklu ar meža tehniku darbībā, bet arī mācību un karjeras iespējas meža nozarē.  Uz skatuves uzstāsies īpašie viesi, dabas gudrībās dalīsies Māris Olte un Cūkmens, skanēs mūzika un notiks meža velšu loterija!

Meža dienu pasākumi ir bez maksas. Skolām vēlams iepriekš pieteikties  līdz 20. aprīlim interneta anketā ŠEIT, lai saņemtu papildu izglītojošus materiālus un transporta shēmu.

Kā katru gadu LVM piedāvā ikvienam interesantam piedalīties arī Atvērtajās Meža dienās LVM reģionos, kur noteiktos datumos un vietās plānoti meža sakopšanas, atpūtas vietu labiekārtošanas vai stādīšanas darbi.

LVM Atvērtās meža dienas 2018 Ziemeļlatgalē notiks 20. aprīlī.

Organizētas šādas aktivitātes:

Garbaru meža sakopšana, Ludzas meža iecirknī – Aleksandrs Semeņuga, tālr. 29181391, e-pasts: [email protected]

Ruskulovas parka sakopšana, Kārsavas meža iecirknī – Mārtiņš Gabranovs, tālr. 29499434, e-pasts: [email protected]

Dalībniekiem pašiem ir jānodrošina transports līdz norises vietai un uzkodas enerģijas uzturēšanai, kā arī vēlams meža apmeklējumam piemērots apģērbs un darba cimdi. Atšķirībā no “Latvijas Meža dienu” pasākuma, kas notiks Tērvetē ar neierobežotu dalībnieku skaitu, LVM Atvērto meža dienu pasākumos reģionos dalībnieku skaits ir ierobežots (maksimums pasākumā 40), tāpēc priekšroka tiks dota tiem apmeklētājiem, kas vislaicīgāk ir pieteikušies konkrētam pasākumam pie zemāk norādītajām kontaktpersonām.

Sadarbībā ar LU starpnozaru izglītības inovāciju centru LVM plāno no 10. aprīļa līdz 10. maijam izsludināt arī iespēju 6. klasēm pieteikties Latvijas valsts mežu ekspedīcijām, kas notiks lielāko Latvijas pilsētu tuvumā 2018. gada septembrī. Papildu informācija par LVM piedāvātajām aktivitātēm skolām www.lvm.lv/skolam/.

Pēc AS “Latvijas valsts meži” informācijas sagatavoja

Ērika Bondarenko,

Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool