LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 22. jūnijs
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ludza
Partly cloudy
24°C
 
A A A

Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs: “Bērniem jābūt izvēlei un iespējai sportot”

“Bērniem jābūt izvēlei un iespējai sportot”, – ar šādiem vārdiem šodien noslēdzās Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidenta Kaspara Gorkša un Ludzas novada domes priekšsēdētāja Edgara Mekša saruna par futbola attīstības iespējām Ludzas novadā. Pēc LFF prezidenta vārdiem tā ir ieinteresēta, lai pēc iespējas vairāk bērnu varētu spēlēt spēli, kuru bieži sauc par sporta karali – futbolu. Lai uzzinātu par pašvaldību interesēm sportā, par to iespējām un vajadzībām, LLF prezidents tiekas ar reģionu pašvaldību vadītājiem un apspriež atbalsta iespējas. 10. janvārī ar šo mērķi Kaspars Gorkšs viesojās Ludzā. 

Attēlā no kreisās puses: Andrejs Narnickis (Ludzas novada pašvaldības sporta organizators), Edgars Mekšs (Ludzas novada domes priekšsēdētājs) un Kaspars Gorkšs (Latvijas Futbola federācijas prezidents)

Latvijas reģionos ir liels potenciāls, un jānodrošina apstākļi, lai bērni un jaunieši varētu attīstīties fiziski uz vietas. LFF piedāvā dažādas atbalsta programmas futbola attīstībai, bet iniciatīvai jānāk no pašvaldībām – tām jāizvērtē savas iespējas un vajadzības. Viena no taustāmās palīdzības iespējām no LFF puses ir sintētiskais segums futbola laukumam. Pašvaldībai jāatrod vieta, jāizstrādā tehniskā dokumentācija un jāsagatavo pamatne, bet LFF nodrošina sintētisko segumu. Nepieciešamības gadījumā LFF palīdz ar ekspertu padomiem un konsultācijām ne tikai laukuma izveidē, bet arī uzturēšanā. LFF piedāvā šo iespēju izmantot arī Ludzai un izveidot 40×60 m lielu futbola laukumu ar sintētisko segumu. Ko vēl LFF vēlētos redzēt no pašvaldības, tā ir futbola attīstības programma vai plāns, lai saprastu pašvaldības plānus un vīziju šī sporta veida attīstībā. Domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs teica, ka pašvaldība izskatīs šo piedāvājumu un mēģinās to īstenot.

Sagatavoja Ludzas novada pašvaldības ārējo sakaru speciālista p.i. Viola Andruščenko

Par Latvijas Futbola federāciju

Latvijas Futbola federācija ir vienīgā futbola asociācija Latvijā, kuru ir atzinusi FIFA un UEFA, un tā ir atbildīga par futbola attīstību valstī, kā arī tai ir tiesības pārstāvēt Latviju FIFA, UEFA un citās sporta institūcijās. LFF pieder ekskluzīvas tiesības organizēt un vadīt visu līmeņu futbola sacensības. LFF pārstāv Latvijas nacionālo vīriešu un sieviešu futbola izlasi, visa vecuma jauniešu, meiteņu, telpu un pludmales futbola izlasi starptautiskajos turnīros un pārbaudes spēlēs. LFF galvenā mītne atrodas Elektrum Olimpiskā centra futbola halles otrajā stāvā, Grostonas ielā 6b, Rīgā.

Latvijas Futbola federācijas oficiālā tīmekļa vietne: https://lff.lv/

coloring.cool