LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 24. jūnijs
Jānis
Ludza
Intermittent clouds
31°C
 
A A A

Latvijas bibliotēkām dāvina rakstu krājumu par latgaliešu izcelsmes kino klasiķi Teuvo Tulio

VAKS_MAKETS.inddAr Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības starpniecību Latvijas bibliotēkas dāvinājumā saņems rakstu krājumu „Fedja. Teodors. Tulio”. 240 grāmatas par latviešu – somu kinorežisoru saņems bibliotēkas visos Latvijas reģionos. Visvairāk grāmatu aizceļos uz Latgales bibliotēkām, jo tieši Latgalē aizsākās Tulio neparastais dzīvesstāsts.

Grāmatu par izcilā Somijas kino režisora Teuvo Tulio dzīvi un filmām sastādījusi Kristīne Želve. Rakstu krājumu veido paša Tulio atmiņu stāsti, raksti par viņa daiļradi un bagātīgs ilustratīvais materiāls. Grāmata nākusi klajā sērijā „Kino Rakstu bibliotēka” ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Turlaju ģimenes atbalstu. Krājums “Fedja. Teodors. Tulio” nominēts konkursam “Zelta ābele” par skaistāko 2013. gadā izdoto grāmatu.

Latviešu izcelsmes somu kinorežisors Tulio, īstajā vārdā Teodors Antonijs Tugajs, bērnību pavadījis Latvijā, bet slavu guva citur. Tulio radījis pretrunīgi vērtētas melodrāmas – kino klasikas pērles. Viņš dēvēts gan par somu režisoru Nr.1 un „somu Valentino”. Ar savas daiļrades un atmiņu stāstu starpniecību Tulio pēdējos gados atgriežas dzimtenē – jau 2012. gadā, atzīmējot Tulio simtgadi, ar Biedrības atbalstu Latvijas Nacionālā bibliotēka, Rēzeknes Centrālā bibliotēka un Kino muzejs saņēma dāvinājumā Tulio filmu kolekciju un viņam veltītas grāmatas. Tagad dāvātais rakstu krājums „Fedja. Teodors. Tulio” ļaus šo spilgto un izcilo personību ar latgalieša dvēseli iepazīt lasītājiem visā Latvijā.

 

Informāciju sagatavoja:

Sanita Kitajeva

67843767

29355624

[email protected]

coloring.cool